Jak odstranit plíseň na nehtech

Plíseň na nehtech je dnes běžná záležitost, kterou trpí téměř čtvrtina populace. Není tak těžké se jí zbavit, pokud budete důslední. I naše babičky věděly, jak na to. Zkuste se proto inspirovat našimi radami, jak mít nehty zase zdravé.

Plísně nehtů jsou infekční problém, který je třeba co nejrychleji řešit, jinak se plíseň začne rozlézat po těle dál a doma, ale i v bazénu či sauně můžete nakazit i jiné lidi. Pokud trpíte nehtovou mykózou, začnou vás prsty kolem nehtů svědit a začnou se vám objevovat žluté skvrny na nehtových lůžkách. Nehty jsou křehké, lámou se, třepí a jsou bez lesku. Můžete využít produkty z lékárny, nebo vyzkoušet naše rady.

Utřený česnek se solí

Plísně na nehtech se můžete zbavit díky potírání postiženého místa směsí rozmačkaného česneku s trochou soli, nebo si dát nastrouhaný česnek na postižené místo, které překryjete gázou a přelepíte náplastí. Vydržte minimálně hodinu a několik dní po sobě postup opakujte. Silice z česneku plíseň zabíjejí.

Šťáva z cibule

Pokud se vám nehty třepí a lámou, užitečným pomocníkem je čerstvá šťáva z cibule, kterou si budete nehty potírat. Za pár týdnů budou vaše nehty zase znovu ve formě. Vyzkoušet můžete i koupele nohou ve vodě s hypermanganem.

Jablečný ocet

Velmi účinné je také máčení nohou v horké vodě smíchané s jablečným octem. Ten lze také smíchat s citrónem nebo ústní vodou, která má desinfekční účinky. Vydržet byste měli 45 minut. Vyzkoušejte, která kombinace vám bude vyhovovat nejlépe.

Odvar ze slézu

Při zánětech lůžek jsou vhodné i koupele nohou ze slézu. Povařte ho 4 minuty a nechte 10 minut louhovat. Po koupeli nohou si ještě postižené nehty namažte měsíčkovou mastí nebo mastí ze smrku.

Tinktura z lichořeřišnice

Záněty nehtů nás většinou upozorňují i na další problémy v těle, které jsou především infekčního původu. Často jsou spojeny se špatnou funkcí močového měchýře. V těchto případech pomáhá tinktura z lichořeřišnice. Užívejte ji pravidelně několik měsíců, aby se vaše tělo důkladně pročistilo. Záněty se rády vrací, proto si kúru za čas opět zopakujte.

Olejové obklady se jmelím

Připravte si 5 lžic klasického řepného, slunečnicového či olivového oleje. Do něj přidejte 1 lžíci jmelí bílého a nechte jej chvilku povařit. Pak směs 15 minut louhujte. Postižné nehty do směsi namočte a vmasírujte si olej i do nehtových lůžek.

Pečlivé vysušování a střídání bot

Dbejte na dostatečnou hygienu. Nehty na rukou i nohou je velmi důležité denně pořádné mýt a hlavně je následně důkladně vysušit, včetně prostoru mezi prsty. Vlhké prostředí je totiž hotovým rájem pro vznik plísní. U plísně na nohou určitě noste prodyšné boty, které nechte vždy dobře vyschnout. Nejlépe je obden střídat alespoň dvoje boty. Dezinfikujte si nohy po koupání v bazénech a návštěvách sauny, stejně si také desinfikujte i vaše boty. Pokud uvažujete, že si pořídíte gelové nehty, podívejte se na jejich přednosti i slabiny.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.