Venušiny kuličky – pro rozkoš i zdraví – jak je používat?

Venušiny kuličky jsou erotickou hračkou i zdravotní pomůckou. Známe je již tisíce let. Jsou vhodnou prevencí před povolením pánevního dna a výrazně vám zlepší sexuální život. Co je dobré vědět, než si je pořídíte?

Pozitivní vliv venušiných kuliček na ženské zdraví je nepopiratelný. Podporuje zdraví psychické i fyzické a prospívá k sexuálnímu uspokojení. Venušiny kuličky pomáhají proti oslabenému pánevnímu dnu nebo vzniku stresové inkontinence, se kterou se potýká až 60 % žen. Problému se dá předejít právě posilováním, a to dokonce i pomocí Venušiných kuliček. Stačí je zavést do vaginy, udržet a průběžně svírat svaly pánevního dna jako při Kegelových cvicích. Vibrace navíc dno prokrvují.

Jak fungují venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou u nás chápány jako erotická hračka, přitom jsou výborná zdravotnická pomůcka. U pánevního dna mají léčebný efekt nesporný. Přínos v sexuálním životě je spíše vedlejším bonusem. Uvnitř kuliček jsou schované další, menší, které se starají o vibrace. Čím jsou kuličky těžší, tím jsou vibrace silnější. Nepotřebují žádnou baterii, stačí se pohybovat.

Kdy a komu prospějí

V některých lehčích případech lze s nimi inkontinenci dokonce vyléčit. Začít s procvičováním a zpevňováním pánevního dna by se mělo ale mnohem dříve. Venušiny kuličky by měly používat ženy po porodu, v přechodu, při sklonech k obezitě, těžce fyzicky pracující i diabetičky. Vedlejším účinkem posilování je schopnost intenzivněji prožívat sex. Změny si všimnete vy i váš muž.

Jak vybrat správné venušiny kuličky

Dříve používanou slonovinu, dřevo a drahé kovy nahradil plast, latex a silikon. K dostání jsou i kovové a skleněné. Volte jen zdravotně nezávadné a testované výrobky. Čím hladší mají venušiny kuličky povrch, tím snazší bude jejich čištění, které musíte provést po každém a před každým použitím. To platí i o šňůrce, kterou jsou k sobě připevněny. Pokud je ze silikonu, vyčistíte ji mnohem snáz než tu z klasického provázku.

Zaměřeno na velikost a váhu

Venušiny kuličky se prodávají v  různých velikostech. Ty nejmenší jsou určeny pro ženy, které ještě nerodily a ty větší zase pro ženy po porodu nebo v přechodu. Větší kuličky je mnohem snazší udržet na svém místě, pokud s cvičením teprve začínáte a nemáte ještě dostatečně zpevněné svaly pánevního dna. Záleží také na jejich hmotnosti. Kuličky mohou vážit pouhých 40 nebo naopak i 100 gramů. Ty lehčí volte na začátku. Pak můžete postupně přidávat zátěž, jako při cvičení v posilovně.

Přenos vibrace

Důležitý je také přenos síly vibrace u vnitřní kuličky na kuličku vnější. Čím je použitý vnější materiál tvrdší, tím jsou totiž vibrace silnější. Pro získání zkušeností na začátku zvolte venušiny kuličky jako cvičební pomůcku s jednou kuličkou, která se navíc mnohem snáz zavádí. Při nákupu se zaměřte i na vydávaný hluk kuliček. 

4.9/5 - (14 votes)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.