Velikost prsou – jaká se mužům líbí nejvíce?

Víte, že v Japonsku se o nejkrásnější prsa soutěží v rámci projektu s názvem Bioppai Contest? Žena nemusí mít charisma, inteligenci ani smysl pro humor, ale jen pěkně tvarovaná a pevná ňadra. Jaká se mužům nejvíce líbí?

Ženská ňadra vždy byla a jsou symbolem mateřství, rozkoše a krásy. Snad proto se ženy snaží o jejich dokonalý tvar a velikost. Obecně platí, že muži v porovnání s velkými a povislými ňadry touží spíše po menších a pevnějších prsou.

Jak to vidí studie

Britští lékaři požádali 1315 mužů a žen, aby z fotografií různých ňader vybrali tvar a velikost, který se jim líbí a zhodnotili přirozenost a ženskost. Ňadra měla různý poměr tkání, který se měří tak, že se u stojící ženy vytvoří horizontální přímka v úrovni bradavky, změří se objem tukové a vazivové tkáně nad a pod přímkou a vyjádří se poměr k celkovému objemu prsu.

Co je ideál a co mýtus

Nejčastěji preferovaná fotografie s poměrem 45 : 55 se dá vizuálně přirovnat k slavné mramorové soše Venuše Mélské či Milóské a pochází z období mezi lety 130 až 100 před naším letopočtem. Její rozměry jsou často považovány za „ideál krásy“. Zmíněná skulptura umístěná v pařížské galerii Louvre, má menší, pevná ňadra připomínajícími dvě sopky před výbuchem. To odpovídá vkusu Japonců i nepsanému pravidlu o preferenci mužů a zálibě menších pevnějších, kulatých ňader. Za současnou představu dokonalých ňader může často plastická chirurgie.

Ach ta plastická chirurgie

Hlavně ve Spojených státech používají plastičtí chirurgové kulaté implantáty, protože byly naplněny fyziologickým roztokem, jak uvádí výzkumní pracovníci Patrick Mallucci z Cadoganovy kliniky a Olivier Branford z Královské svobodné nemocnice v Londýně. To ovlivnilo vzor široké veřejnosti, která začala považovat nepřirozená kulatá ňadra za atraktivní a módní. To se ale s Venuší dost rozchází. Naštěstí jsou i tací, co trendům nepodléhají, a atraktivní je přirozený tvar hrušky.

Hruška je stále sex symbol

Motivem pro experiment byl požadavek plastických chirurgů, kteří toužili poznat přání mužů i žen při zvětšení i redukci prsou nebo při rekonstrukci hrudníku po rakovině. Ideálem jsou menší a pevná ňadra. Americký sexuální poradce a mentor mládeže Paul Joannides říká, že než přistoupíte k fyzickému hodnocení svého těla, je třeba si uvědomit, že i superman má své slabiny a nedostatky a sexuální přitažlivost není ocelový řetěz, jehož pevnost je dána pevností nejslabšího článku. Každý člověk nosí ve svém těle a mysli nějakou slabinu, což je přírodní zákon. Na to nezapomínejte.

Proč muži milují prsa

Psychiatr a profesor na Emory University Larry Young tvrdí, že muži k prsům získají vztah už jako kojenci. Mozek si vazbu uloží do paměti a v dospělosti je upevněním partnerských vztahů. Podle biologů je láska k bujnému poprsí evoluční potřeba a jsou znakem plodnosti. Americký vědec Brian Alexander tvrdí, že muže prsa zajímají jako jediné savce na světě a ženy jsou jediné samice, kterým ňadra vyrostou i bez těhotenství, což asi způsobuje vzpřímená chůze. Pro lidi je pro výchovu potomků důležitá i vazba na stálého partnera, kterou mohou zajišťovat právě ženská prsa.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.