Černé tečky na nose a obličeji – jak se jich zbavit?

Taky patříte mezi lidi, jejichž pleť skrývá viditelné póry zanesené špínou? Tyto černé tečky se vyskytují zejména na nose, bradě, čele, ale objevují se dokonce i na hrudi, zádech i na ramenou. Zbavit se jich není vůbec jednoduché, mnohdy i finančně náročné, ale my vám poradíme, jak je odstranit pomocí domácích produktů.

Domácí maska z vaječných bílků

Potřebujete:

  • 2 bílky
  • 2 lžičky citronové šťávy
  • papírové kapesníky nebo kuchyňské utěrky

Postup přípravy

Nejdříve si bílky oddělte od žloutků a v misce je smíchejte se dvěmi lžičkami citronové šťávy. Vzniklou směs naneste na místa, kde se černé tečky vyskytují a nechte zaschnout. Posléze přiložte papírové kapesníky nebo utěrky a naneste další vrstvu bílkové masky. Jestliže máte opravdu hodně černých teček, můžete přidat i třetí vrstvu. Masku nechte zcela zaschnout a poté ji opatrně od pokožky odloupněte.

Proč použít tuto masku?

Zaschlé bílky se krásně přilepí na kožní póry, které pak snáze při odloupnutí z pokožky vytáhnou. Napomáhají také ke zmenšení pórů tím, že pokožku napnou, čímž dochází k zamezení tvorby černých teček. Masku můžete použít dvakrát týdně.

Maska s medem

Potřebujete:

  • šťávu z ½ citronu
  • ½ lžičky medu

Postup přípravy:

Z půlky citronu vymačkejte šťávu, kterou smíchejte s medem. Celou směsí potřete postižená místa – můžete ji nanést i na celý obličej. Nechte ji působit 15 minut a poté omyjte vlažnou vodou. Abyste docílili účinku, používejte tuto masku i 3 krát týdně.

Výhody masky

Již od pradávna je známá kombinace medu a citronu díky svým léčebným účinkům různých kožních problémů. Citron pomáhá pokožku zesvětlit, póry uzavírat a med svými antibakteriálními vlastnostmi bojuje proti bakteriím způsobující akné a jiné kožní neduhy.

Maska ze zubní pasty

Potřebujete:

  • 1 kávová lžička zubní pasty
  • 1 kávová lžička soli

Postup přípravy:

V misce smíchejte zubní pastu a sůl a směs opatrně naneste pouze na ta místa, kde se černé tečky vyskytují. Nechte masku zcela zaschnout. Jakmile je suchá, namočte si ruce do vlažné vody a krouživými pohyby ji opatrně sundejte pomocí vody dolů.  Masku je dobré využít i dvakrát týdně.

Přínosy masky

Zubní pasta pomáhá odstraňovat přebytečnou mastnotu z kůže a v kombinaci se solí tak zbavuje kůži odumřelých buněk, které jsou jednou z příčin tvorby černých teček.

Želatinová maska

Potřebujete:

  • 1 polévkovou lžíce bezbarvé a neochucené želatiny
  • 2 polévkové lžíce mléka

Postup přípravy

Želatinu zalijte mlékem a vložte směs na 15 sekund do mikrovlnné trouby. Naneste masku na místa, kde se černé tečky vyskytují a nechte zaschnout – asi 40 minut. Poté ji jemně odloupněte.

Výhody masky

Želatina má v sobě mnoho živin, které pomáhají pokožku regenerovat.  Má také zpevňující vlastnosti, které pomáhají odstraňovat nečistoty a černé tečky z pórů. Tato kombinace způsobí to, že se pH pokožky vyváží a dojde i k redukce nadměrného mazu.

A jak jste na tom vy? Dáváte přednost domácí kosmetice nebo té z drogerie?

Zdroj foto: lorealparisusa.com

4.6/5 - (10 votes)

Autor příspěvku: Michaela Romanová

Mým koníčkem je samozřejmě psaní, nicméně většinu mého času mi zaberou mí dva synové - rošťáci. Rádi spolu jezdíme na výlety nejenom po okolí. Bydlím v miniaturní vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, kde jsem se ráda usadila po rušném životě v Londýně. Večer si nejraději sednu s kamarády na pivko nebo třeba s kytarou k ohni a k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.