Jak se odmilovat – co zaručeně pomáhá?

Zamilovanost vnímáme každý jinak, u každého má jinou intenzitu a možná ji každý ani nepozná. Někdo se nechá strhnout jejím silným proudem, jiný se jí snaží vzdorovat. V některých situacích je však nutné nebo lepší lásce odolat. Jak se vymanit z pout lásky, když si prostě nemůžeme pomoct, i když rozum velí jinak?

Proč se chcete odmilovat

Zamilovanost je silná emoce, kde mnohdy nepomáhá ani rozum a zdravý úsudek. Jasně si stanovte, proč se chcete odmilovat a proč vám to přinese něco pozitivního. Pokud se zamilujete do někoho zadaného, kolegy v práci či nadřízeného, slepě nedoufejte, že se svého vztahu či postu vzdá jen kvůli vám. Jestliže cítíte, že jsou vaše city opětovány, ujistěte se o tom hned na začátku. Nenechte sebou manipulovat. Někdy si motýlky v břiše nelze připustit, abychom chránili sebe i okolí.

Neduste to v sobě a přiznejte si to

Pokud chcete své pocity změnit, musíte si přiznat, že jste zamilovaní a že s danou osobou ve vztahu nebudete. Zamilovanost je dost zrádně provázena iluzemi a dokonalými představami o vztahu. Snažte se představy vytěsnit a myšlenky přebít zájmem o něco jiného. Netrapte se odmítnutím ani tím, že vztah není možný a neberte to jako osobní selhání. Tohle platí i po rozvodu. Pokud jste udělali vše, aby s vámi partner zůstal a on nechce, nechte ho jít. Najděte sami sebe i vlastní štěstí.

Svěřte se a podělte o pocity

Svěřte se kamarádce, o které víte, že vás podrží a nikomu to neřekne. Popovídejte si. Sdílené emoce a bolest jsou poloviční. Stačí, když vás vyslechne a pochopí, že potřebujete čas, abyste se s tím srovnali. Pokud nikoho nemáte, vypište se z toho na papír a pak to spalte, ať to nikdo nenajde. Nebuďte pomstychtiví a zahořklí.

Udržujte si odstup

Sejde z očí, sejde z mysli, i když to bude nějakou dobu trvat. Pokud to úplně nejde, snažte se alespoň omezit kontakt co nejvíce. Pokud se s dotyčným potkáváte v práci či ve škole, soustřeďte se na svou práci a povinnosti, řešte s ním jen nejnutnější pracovní záležitosti a o pauzách si běžte popovídat s kamarádkou, nebo jí zavolejte, anebo se běžte projít. Najděte si nové zájmy, koníčky a kurzy.

Poznávejte nové lidi

Neuzavírejte se všem okolo a dejte si šanci poznat někoho jiného. Možná poznáte někoho, s kým si budete rozumět o dost lépe a kdo vám bude oplácet vaši přízeň. Napovědět vám může i znamení. Při seznamování se rozptýlíte. Odreagovat se můžete sportem a pohybem. Díky fyzické aktivitě zapomenete na vtíravé myšlenky a budete spokojenější. Užijte si, že jste sami a máte čas na aktivity, které vás baví. Udělejte si čas i na sebe.

Jak se odmilovat od milence či milenky

Uvědomte si, že milenka či milenec měli hrát roli sexuálního rozptýlení. Zamilování jednou opadne stejně jako ve vašem trvalém vztahu, ze kterého vám zbydou společné vzpomínky, běžné životní situace a kompromisy, o které nechcete přijít. Vzpomeňte si, proč jste se do partnera zamilovali. Souznění sex nenahradí.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.