Tipy na podzimní dekorace na stůl

Při výběru dekorací na stůl přihlédněte k jeho velikosti a využijte podzimní teplé barvy, přírodniny a plody, které jsou typické pro toto období. Odložte svěží barevné kombinace z léta, chladivé nádoby na drinky a vzory připomínající exotickou dovolenou. Nyní je čas se trochu zahřát a uzemnit.  

1.     Svícny z dýní

Klasickou podzimní výzdobou jsou vyřezávané dýně charakterizující svátek Všech Svatých, Dušičky či Halloween, ze kterých si můžete vyrobit krásné svícny. Nemusíte vytvářet dýňové obličeje, ale vytvářet různé pravidelné otvory a linie. U výroby se pobavíte vy i vaše děti. Dovnitř vložte aromatické svíčky s podzimními vůněmi.

2.     Dekorace z obilí  

Ještě před posekáním polí s pšenicí, ječmenem či žitem si natrhejte několik klasů zralého obilí. Pokud jste to nestihli, na okrajích polí často něco zůstane. Naaranžujte je do vázy s dalšími přírodninami nebo si vytvořte ozdoby z obilí. K podzimní tématice se hodí věnce, košíky, misky i talíře s obilím a přírodninami. 

3.     Vázy se sušenými plody, větvičkami a květy

Krásné aranžmá vytvoříte i ze sušených květů a větviček s plody. Využít můžete třeba i sušené květy hortenzií a růží doplněné o šípky a jeřabiny, nebo třeba o větvičky maliníku nebo kroucené vrby. Krásně vypadá i sušený len.

4.     Skleněné koule s přírodninami

Praktické a krásné jsou i skleněné vázy ve tvaru koule, do kterých vložíte přírodniny. Bílou, zelenou či oranžovou dýni menších rozměrů zvolte jako dominantu a okolo dejte oranžové, červené, hnědé a béžové doplňky. Využijte šišky, kaštany, oříšky, žaludy i sušené listy. Skleněnou kulatou vázu můžete převázat stuhou z pytloviny, provázkem nebo lýkem v přírodní barvě.

5.     Využijte hřejivé lucerny

Voňavé a aromatické svíčky umístěte také do různých luceren a sklenic. Vytvoříte si díky tomu hřejivou atmosféru domova. I z obyčejných zavařovacích sklenic můžete jednoduše vytvořit podzimní svícny. Tavnou pistolí na ně připevněte sušené barevné listy, větvičky, kaštany, žaludy nebo je omotejte lýkem v podzimních barvách.

6.     Podzimní věnce na stůl

Jemnější výzdobu stolu, která krásně dotvoří prostor, vytvoří kulaté věnce na stůl v barvách podzimu. Přes stůl rozprostřete dlouhý ubrus nebo běhoun a do jeho středu umístěte věnec vytvořený z různých z přírodnin. Barvu ubrusu slaďte s odstíny věnce a vytvoříte decentní výzdobu jídelního stolu.

7.     Dekorace z podzimního ovoce

K podzimu zcela neodmyslitelně patří i zralé plody ovocných stromů. Z jablek a hrušek vytvořte ovocné mísy, přidejte oříšky a další dekorace. Můžete použít kulatý i podlouhlý talíř nebo proutěnou ošatku a doplnit sušené listí. Ve stejném stylu přidejte také podzimní dekorace do oken.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.