7 inspirací na podzimní dekorace do oken

S příchodem podzimu se nádherně probarví příroda. Vneste si ji i do svého domova a začněte okny či dveřmi. Právě ty vás i návštěvy přivítají jako první. Budete mít radost.

1.    Podzimní věnce

Věnce zdobí okna, stěny, dveře, branky, brány i vrata v každém ročním období. Podzim není žádnou výjimkou. Věnce si zvládnete vyrobit i sami. Vytvoříte si originální kousek přesně podle vlastní představy. Udělejte si procházku do přírody a nasbírejte si barevné listy, žaludy, šišky, plody, traviny, květy i větvičky. Pořiďte si doplňky, které se na věnci budou vyjímat. Jako základ využijte slaměný nebo polystyrenový věnec a potřebovat budete i tavnou pistoli na lepení. Věnec ozdobte a zavěste, třeba na okna. Pak si můžete vyrobit i adventní věnec na dveře.

2.    Dýňové stromky

Dýně k podzimu neodmyslitelně patří. Vyzkoušejte originální stromky do oken, na terasu i ke dveřím. Nejdůležitější je jednoduchá kovová konstrukce ve tvaru kužele. Koupit ji můžete v hobby marketu, nebo si můžete z drátů vyrobit i sami doma. Do kovové konstrukce naskládejte různé typy a velikosti dýní a pro lepší efekt alespoň 2 nebo 3 dejte do okna. Kovovou konstrukci můžete vyplnit i jiný materiálem.

3.    Podzimní květy

K podzimu patří i kvetoucí rostliny, které dokonale rozzáří vaše okna. Například chryzantémy, malé slunečnice, rozchodník, hvězdnice, vřes, okrasné zelí či plamenka. Vystavte je do oken v originálních nádobách, které si můžete sami vyrobit a ozdobit.

4.    Barevné šišky

Šišky do podzimní dekorace rozhodně patří. Můžete je nabarvit nebo nechat přírodní.  Použijte barvy podzimu, jako je žlutá, oranžová, červená nebo vínová. Pomocí tavné pistole k nim přilepte stužky, upevněte je na kovový kroužek a zavěste do oken.

5.    Dýně ze dřeva

Pokud dýně neseženete, můžete si je také vyrobit. Stačí vám k tomu nařezané kmeny stromů o tloušťce 20 až 30 centimetrů. Dřevo ponechejte včetně kůry a plochu natřete z obou stran oranžovou barvou, ať připomíná dýně. Na vrchní část přilepte kousek dřeva jako stopku a přidejte listy. Vyrobené dýně naaranžujte za okno.

6.    Zavěšené listy a plody za oknem

Jako podzimní dekorace za oknem skvěle vypadají i zavěšené listy, žaludy a plody šípků či jeřabin, které podtrhnou útulnou podzimní atmosféru. Stačí vám tenká a rovná větvička a přírodní provázek. Na provázky 20 až 30 centimetrů dlouhé připevněte libovolně listy a plody. Provázky přivažte na větvičku a zavěste si do okna.

7.    Světelný řetěz z listů

Pokud máte rádi světýlka a nechce se vám čekat až do doby adventu, zkuste si vyrobit světelnou dekoraci do oken. Na klasický světelný řetěz připevňujte lepidlem nebo tavnou pistolí ke každé žárovičce barevný list. Hotový řetěz zavěste na okno. Syté listy budou nádherně prosvítat světýlkem a vytvoří krásnou atmosféru. Pak už vás čeká vánoční výzdoba, kde se vám budou světýlka také hodit.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.