Inspirace + jak vyrobit dekorace na Halloween

Tradiční americký svátek Halloween je typický svými dýněmi se strašidelným obličejem. Máme pro vás však i pár dalších tipů, jak si dekorace na tento svátek jednoduše vyrobit třeba z papíru nebo gázy. Některé dekorace můžete i sníst

Vydlabejte dýně i papriky

Vydlabávat nemusíte jen klasické dýně. Můžete si vzít na pomoc i oranžové papriky, které vám prokážou podobnou službu. Navíc s nimi není tolik práce. Úzkým nožem oddělte horní část kolem stopky, odstraňte jádřinec a vyřežte paprikám strašidelný obličej. Papriku můžete naplnit třeba pomazánkou nebo salátem a pak sníst. Můžete ale dát dovnitř stejně jako do dýní čajovou svíčku a za tmy dát za okno.

Sněhulák z mandarinek i pomerančů

Mandarinky nebo pomeranče napíchněte na špejle a nakreslete jim fixem různé obličeje. Mohou být strašidelné, zamračené, legrační i veselé. Halloweenská ozdoba potěší děti i dospělé.

Halloweenská výzdoba z mrkve

Mrkev je další oranžová zelenina, která s dýněmi krásně ladí. Očistěte ji a ostrým nožem po celé délce podélně nařízněte asi 3 mm zářez. O malý kousek dál zářez zrcadlově zopakujte. Tak se vám v profilu začne rýsovat tvar dýně se stopkou. Pak stačí mrkev nakrájet na plátky a máte výzdobu připomínající dýňová kolečka. I jim můžete domalovat fixem obličeje. Na misce jsou krásné naskládané v zástupu.

Strašidýlka z gázy a kaštanů

Veselá strašidýlka vyrobíte z gázy, kterou koupíte v lékárně. Pak budete potřebovat disperzní lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední, plastovou misku od jogurtu či sýra a jako stojánek pod kulaté předměty vysokou skleničku nebo úzkou PET lahev. Izolepou pak na ni nalepte kaštan, ořech nebo golfový či pingpongový míček. Lepidlo zřeďte vodou v poměru 1:1 a rozmíchejte. Namáčejte v něm plátky gázy, pověste je přes kaštan na lahvičce a rukama strašidýlku vytvarujte sukýnku. Lepidlo nechte uschnout přes noc a ráno bubáčkům namalujte černým fixem obličeje. Protáhněte gázou nit a zavěste strašidýlka na větev ve váze či do oken.

Papírové dýně z koleček

Oranžové papíry, které můžete vybrat i ze starých časopisů, použijte na papírové dýně. Podle starého CD, malého talířku nebo kružítkem na papíry nekreslete a vystřihněte kolečka. Pro jednu dýni jich budete potřebovat 6 kusů. Vystřižená kolečka přeložte napůl vzorovanou stranou dovnitř. Pak jednotlivá půlkolečka slepujte postupně vždy jednou přeloženou stranou k sobě. Přeložená strana je vždy u středu, kam nakonec přilepíte i stopkuprovázku. Až jich budete mít všech 6, rozložte je a vytvarujte dokulata. Dýně můžete položit i zavěsit.

Papírové dýně z proužků

Nastříhejte asi 1 cm široké a 10 cm dlouhé pruhy oranžového papíru. Na koncích udělejte děrovačkou otvory, protáhněte oběma dírkami provázek a na spodním konci jej zasukujte třeba přes korálek. Můžete použít i zelený čistič dýmek na drátku, který zakoupíte v papírnictví. Z něho na horním okraji vytvarujete i lístek nebo zakroutíte stopku do spirálky. Roztáhněte pruhy po obvodu dokulata a vznikne vám malá dýně. Můžete je někam postavit nebo použít jako podzimní dekorace do oken.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.