Jaký zvolit účes pro jemné vlasy? Inspirace

Mít husté vlasy je snem každé ženy, ale ke všem dámám prostě matka příroda nebyla dost štědrá. Pokud si nevíte s úpravou řídkých a jemných vlasů rady, můžete se obrátit na svého kadeřníka nebo vlasového stylistu.

Dokonalý střih

Ženy s jemnými či řídkými vlasy se nemusí stříhat zcela na krátko. Klíčem k úspěchu je vždy dokonalý střih. Kvalitní střih však vlasům přidá na objemu a účes bude vypadat bohatý. Někdy stačí vyfoukat vlasy kulatým kartáčem a začít od temene hlavy. Můžete využít i natáčky na suchý zip pro nadýchané vlasy a vytvarovat účes vlasovými přípravy, aby dobře držel.

Vlasové přípravky

Doporučujeme přípravky bez alkoholu, které obsahují bublinky pro nadzvednutí vlasů a vlasy neslepí. Používejte šampóny bez silikonů a kondicionéry, které nezatěžují vlasy a jen do konečků. Pak vytvoříte i krásný svatební účes.

Jakou zvolit délku vlasů

Každé ženě sluší něco jiného. Pro jemné vlasy nejsou vhodné úplně dlouhé vlasy. Krátké účesy působí bohatším dojmem. Můžete zvolit mikádo, vlasy pod ramena nebo nějaký extra krátký sestřih.

Vlasové úpravy

Foukání je pro řídké a jemné vlasy velmi účinné. Můžete použít fén, žehličku či kulmu na vlasy a vlasy obrátit opačným směrem. Velmi dobře vypadá i mírný rozcuch. Nedělejte si pěšinku uprostřed hlavy, preferujte ofinu, patku nebo rozdělení vlasů cik cak.

Krátký střih

Pokud milujete krátké střihy, dopřejte si vystříhané vlasy na zadní straně hlavy a boky za ušima. Ponechte si ofinu a vlasy natočte na natáčky, vyfoukejte přes kulatý kartáč nebo podpořte kulmou.

Mikádo

Vsaďte třeba na mikádo s ofinou a vlasy už od temene hlavy podpořte natáčkami nebo kulmou ať získáte vytoužený objem. Můžete vlasy nechat rovné nebo přidat smyslné vlny. Delší sestřih mikáda je skvělou volbou, pokud si chcete zachovat delší vlasy a někdy si je dát i do culíku či drdolu.

Bob

Sestřih přidá vlasům na objemu a budete mít osobitý styl. Jeho objem se zvětší při každém pohybu, kdy se dají do pohybu i vaše vlasy.

Soft Pixie

Je třeba najít tu správnou délku, která bude vyhovovat hustotě a struktuře vlasů. Pokud máte řidší vlasy, volte delší variantu daného střihu, aby nebyla při pohybu vidět holá pokožka na hlavě, zejména pokud máte mastnější typ vlasů. Dopřejte si kratší strany a delší vrchní vlasy, kterému přidáte na objemu.

Stejná délka vlasů

Většina kadeřníků vlasy sestříhává po jednotlivých vrstvách. To ale není to nejlepší řešení pro jemné vlasy. Pokud si chcete přece jen dopřát dlouhé vlasy, lepší je zastřihnout všechny vlasy do jedné délky. I když je budete mít na ramena nebo pod ramena, budou rozhodně vypadat mnohem bohatší.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.