Inspirujte se střihy pro řídké vlasy        

Trápí vás řídké, jemné a zplihlé vlasy? Jestliže zvolíte ten správný účes a produkty vlasové péče na jejich mytí i úpravu, vaše vlasy mohou vypadat zdravější, vitálnější, objemnější a hustší.

Zvolte správný sestřih

Pokud máte jemné a řídké vlasy, volba účesu je to nejdůležitější. Doporučujeme boby, loby, pixies nebo dlouhé vlasy zastřižené do jedné délky. Tyto účesy pro jemné vlasy se hodí nejlépe. Klíčem k úspěchu je dokonalý střih. Díky kvalitnímu střihu vlasům přidáte na objemu a účes bude bohatý.

Vsaďte na vhodný šampon

Na jemné vlasy použijte přírodní produkty bez parabenů a silikonů, které je zbytečně nezatěžují. Vlasy si vždy umyjte dvakrát. Na jemné vlasy doporučujeme šampón Klorane s mátou vodní, šampón pro objem od Nobilis Tilia či Sisley, BIG nebo Wasabi Shan Kui od Lush.

Pozor na vlasové produkty

Důležité je vyhnout se přípravkům, které vlasy zatíží. Dávejte si jen malé množství stylingových produktů, těžkých kondicionérů, tužidel, rozčesávačů, balzámů a olejů. Díky nim jsou jemné vlasy rychleji mastné a zplihlé. Dávejte si oleje a masky před mytím vlasů. Vhodnou variantou je i domácí maska na vlasy. Používejte lehčí kondicionéry a nanášejte je jen do konečků a ne k vlasové pokožce.

Správný styling vlasů

Jak na vhodný účes a jak mít husté vlasy? Zkuste si vyfoukat vlasy kulatým kartáčem už od temene hlavy. Pomohou i natáčky na suchý zip, díky kterým budou vaše vlasy nadýchané. Zkuste přípravky bez alkoholu s obsahem bublinek pro nadzvednutí vlasů.

Pokud chcete vytvarovat účes vlasovými přípravy, aby účes déle vydržel, s pěnou, gely a laky to nepřehánějte. Pěstící vlasové přípravky používejte spíše před mytím vlasů.

Bob v jakékoli délce

Elegantní tupý bob, kratší lob nebo klasický lob jsou nejvhodnější účesy pro jemné a řídké vlasy v rovné i zvlněné verzi. Sestřih přidá vlasům na objemu, dodá styl vašemu outfitu a podtrhne váš celkový vzhled. Objem se umocňuje při každém mírném pohybu, kdy se do pohybu dají i vlasy. Největšího objemu dosáhnete sestřihem nad límcem.

Mikádo či dlouhý lob

Zvolit můžete i dlouhý lob známý dříve spíše jako mikádo. Pro jemné vlasy představuje vhodnou variantu mezi krátkými tupě střiženými a dlouhými vrstvenými vlasy a představují účes střední délky s jemným vrstvením. Vlasy mohou být rovné nebo s jemnými plážovými vlnami.

Full pixie

Full pixie dodá jemným vlasům plnost. Klasický pixie má spoustu vrstev a snižuje hustotu vlasů. Plný nebo hustý full pixie vyžaduje střih s minimálním vrstvením a vytvoří větší objem. Střih je nenáročný na údržbu a vyžaduje minimální styling.

Vlasy v jedné délce

Nechte si zastřihnout všechny vlasy do jedné délky. Nenechávejte řídké vlasy příliš dlouhé a nenechávejte si je příliš sestříhat. Díky tomu vlasy nebudou vzdušnější. Ať už jde o mikádo nebo vlasy lehce pod ramena, díky stejné délce budou vypadat bohatší.

Nejčastěji kladené otázky

Jaké potraviny konzumovat, když mám řídké vlasy?

Zdravému růstu, objemu i hustotě vlasů pomáhá strava bohatá na vitaminy a minerály. Potraviny bohaté na proteiny dodávají vlasům pevnost, vitalitu a lesk. Růst vlasů podporují i omega 3 mastné kyseliny. Vsaďte na ryby, libové maso, ořechy a vejce.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.