9 tipů na účesy na mikádo – do práce i na ples

Mikádo patří mezi nejoblíbenější účesy už mnoho let. Má různé podoby, může být kratičké, polodlouhé i dlouhé, hladké i zvlněné. Podívejte se na tipy na tento oblíbený účes.

Pážecí účes dnes již není jen rovně zastřižený účes, který má podtočené konce směrem k hlavě. Mikádo zahrnuje účesy, pod kterými se schovávají mnohé varianty, od tradičně hladkého stylingu, přes vlnitý až po rošťácky rozcuchané vlasy. Patří mezi jednoduché účesy, které jsou při kvalitním střihu téměř bezúdržbové. Je to střih, který umí bez nežádoucích mezifází plynně přerůst v delší účes. Krátký bob, dlouhý lob a zvlněná varianta wob, která se líbí vám?

1.      Mikádo pro všechny tvary obličeje

Mikádo sedne na jakoukoliv barvu vlasů, na vlasy jemné, rovné nebo vlnité, vždy lze najít variantu, která vám bude dokonale slušet. Podle střihu a úpravy se hodí pro kulatý, trojúhelníkový, oválný i hranatý obličej. Jde o jeden z nejvariabilnějších účesů.

2.      Krátké mikádo bob

Velmi krátké mikádo s rovným střihem se nazývá bob. Není to zcela krátký účes. Je velmi módní a osvěží jej třeba originální probarvení speciálními melíry. Nemusíte se bát ani odvážnějších barevných kombinací, třeba s bílou, žlutou, oranžovou, zelenou, modrou nebo fialovou barvou. Nepodceňujte střih a tónujte, prosvětlujte a melírujte si vlasy.

3.      Dlouhé mikádo lob

Dlouhé mikádo s délkou po ramena se nazývá lob. Je velice oblíbené, protože se dá stáhnout i do culíku nebo skřipcem. Může být klidně rovné či zvlněné. Lob je velkým hitem a snadno přeroste na dlouhý účes.

4.      Zvlněná varianta wob

Klasicky středně dlouhé mikádo ve zvlněné variantě z módy hned tak nevyjde, protože je unikátní. Z tak trochu delších vlasů máte možnost sepnout třeba culík, použít skřipec nebo udělat drdol. Je velmi variabilní na styling.

5.      Mikádo bez ofiny

Mikádo může být bez ofiny, kdy je ofina stejně dlouhá jako boční délky vlasů. Zkoušejte mikádo s ofinou, bez ní i s asymetrickou ofinou.

6.      Mikádo s ofinou

Můžete mít také různou délku ofiny, extrémně krátkou, krátkou i dlouhou. Může být šikmo sestřižená, střižená do obloučku nebo do špičky. Využít můžete i nějaké zajímavé barevné řešení a melírování.

7.      Vsaďte na styling

Měňte si mikádo různým stylingem. Zkuste styling pro mokrý efekt vlasů, extra lesklý styling, zvlněný a vyhlazený. Střihu dodají vždy zcela jiný šmrnc. Důležitý je dobrý střih.

8.      Světlé mikádo

Pokud máte světlé nebo blond vlasy, zkuste to s barevnými křídami na vlasy Hair Chalk. Blonďaté mikádo probarvené křídami vypadá opravdu skvěle. Vyzkoušet můžete i nějaké nepermanentní barevné spreje na vlasy. Obojí při mytí vlasů velmi snadno vymyjete.

9.      Tmavé mikádo

Jeden mikádo střih dokážete snadno upravit na tradiční i retro účes, hladký i s vlnkami. Probarvit můžete i tmavé vlasy. Mikádo patří k účesům, které jsou vhodné na různé příležitosti. Do práce, jako účes na ples na ples, na svatbu i na večírek.       

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.