Jak mít husté vlasy, když vám stále vypadávají?

Vypadávání vlasů může mít více příčin, jako jsou hormonální změny, nemoc i stres. Všechny faktory se odráží na kondici vlasové pokožky, která není schopna vlasy vyživovat a udržet. Podívejme se na praktické tipy, jak mít zdravé vlasy.

Vhodná péče o vlasy u mužů

Pokud vám vlasy silně padají, pro husté vlasy používejte šampon a kondicionér s DHT blokátory. Účinky léčebných šamponů a kondicionérů jsou výsledky potvrzeny klinickými studiemi. Vlasové přípravky proti padání vlasů s blokátory DHT do pokožky hlavy pronikají již během mytí a řeší i problém dědičného vypadávání vlasů neboli androgenní alopecie. Budete mít zdravější a hustší vlasy.

Jak fungují blokátory DHT

Blokátory DHT jsou zásadní. Dihydrotestosteron neboli DHT je hormon je zodpovědný za ztrátu vlasů u mužů. Díky DHT se vlasové folikuly smršťují a postupně produkují neustále tenčí a jemnější vlasová vlákna. Tyto vlasy postupem času přestávají zcela růst a vypadávají. Potlačení hormonu přímo v pokožce hlavy zastaví vypadávání vlasů a podpoří jejich růst, a to i po transplantaci vlasů.

Pravidelná masáž hlavy a vlasové séra pro muže

Masáž hlavy pomáhá stimulovat tok krve do vlasových kořínků, které získávají více živin i kyslíku. Zlepší se kvalita a vitalita vlasové pokožky i růst vlasů. Účinky masáže podpořte aktivátorem vlasového růstu a mikrojehličkovým válečkem stimulující růst vlasů. Vhodná jsou vlasová séra s nanoxidilem nebo aminexilem, která aktivují růst slabých, téměř průhledných vlasů v neaktivní fázi a jejich zlepšení. Díky němu jemné vlasy zesílí a budou mít větší objem.

Vhodná péče o vlasy u žen

Podle biologických průzkumů nemá u žen na padání vlasů genetická predispozice vliv. Na vině je nejčastěji stres, hormonální změny, léky, nedostatek vitaminů a citlivá pokožka hlavy. Ženám vlasy nevypadávají jen vepředu a na temeni, ale řídnou po celé hlavě. Proto je třeba použít jiné přípravky. Co na růst vlasů? Pro obě pohlaví jsou vhodné třeba přípravky americké kosmeceutické firmy DS Laboratories.

Pravidelná masáž hlavy a vlasové séra pro ženy

Ženám se doporučuje používat aktivační vlasové sérum s obsahem Aminexilu a Adenosinu, které zabraňuje vypadávání vlasů a posiluje růst nových. U žen může pomoci zejména při vypadávání vlasů po porodu, při hormonálních změnách a při menopauze. Tato séra jsou speciálně vyvinutá pro ženy a mají ve srovnání s přípravky pro muže lehčí složení na vodní bázi, což usnadní tvorbu a úpravu účesu. Vzhled vlasů podpoří také domácí maska na vlasy.

Upravení jídelníčku

Dodáním správných živin vlasy zesílí a zhoustnou. Do jídelníčku zařaďte vejce, avokádo, ryby, kurkumu, ořechy, lněná semínka a řecký jogurt, kde je hodně vitaminu B5, který zabraňuje vypadávání vlasů, podporuje jejich růst i hustotu. Vybírejte si doplňky stravy, jejichž účinnost potvrdily klinické testy, s obsahem zinku a melatoninu pro ochranu před oxidačním poškozením vlasových buněk a biotinu, který přemění živiny na energii a udrží stabilní vlasové vlákno. Vhodné je i železo, které dodá kyslík do vlasových kořínků a redukuje padání vlasů.

Jak často mýt vlasy?

Četnost udávají ve svém návodu jednotlivé vlasové přípravky. Pokud máte potíže s mastnými vlasy nebo lupy, umývejte si je častěji. Jemné a slabé vlasy si umyjte každý druhý den. Pokud máte pevné až hrubé vlasy, myjte si je jednou týdně.   

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.