Holandský cop: Jak ho provést a udržet po celý den?     

Zaplétané vlasy na způsob čelenky, jednotlivé pramínky i různé pletence a copy ze všech vlasů. Copánkové účesy a vlasové kreace jsou moderní a zároveň velmi elegantní. Máme pro vás pletený cop pro delší vlasy. Dnes se naučíte jeden super rozšířený účes, který udrží vlasy po celý den na uzdě.

Jaká je historie copánků

Už ve starověku bylo pro všechny ženy důležité pečovat o své vlasy a upravovat si je. Účesy byly v té době opravdovým uměním, zejména u vyšších společenských vrstev. Vlasy se tenkrát považovaly za symbol společenského statusu. Žena s krásnými vlasy na první pohled patřila do bohaté třídy.

Jak uplést holandský cop?

Holandské copy tak trochu vypadají, jakoby vám seděly na vrcholku hlavy. Výrazně vystupují z okolních vlasů a díky stylu pletení vypadají o něco objemněji, než běžné klasické copy. To je nejvíc způsobeno technikou splétání, která se dost podobá francouzským copům, jen se způsob pletení provádí opačně. Místo, abyste každý nový pramen přidávali přes pramen předchozí, vlasy se splétají z druhé strany, tedy zespodu. A konečným výsledkem je velmi efektivní objemnější 3D efekt.

Postup při splétání holandského copu

  1. Vlasy si důkladně sčešte dozadu a u vlasové linie pomocí prstů oddělte 3 prameny.
  2. Pravý pramen vlasů nejprve podstrčte pod prostřední pramen.
  3. Následně levý pramen vlasů podstrčte pod prostřední pramen.
  4. Pak pokračujte tímto způsobem a nestále postupně střídavě pokládejte vnější prameny pod prostřední pramen vlasů, zatímco postupně budete přidávat stále více a více vlasů z postranních sekcí vaší hlavy.
  5. Když při pletení dosáhnete na oblast šíje a krku, jednoduše zapleťte cop ke konci s použitím stále stejné techniky, tedy směrem zespodu.
  6. Nakonec celý účes pro jistotu zafixujte lakem na vlasy. Použít můžete i tužidlo na vlasy.

Pokud chcete pravý holandský cop kolem hlavy, pokračujte dle návodu z leva podél linie vašich vlasů, pak cop obtočte kolem hlavy a nahoře si jej připevněte. Můžete také na pravé straně uplést druhý holandský cop a obtočit si jej kolem hlavy na druhé straně. Nahoře se vaše copy mají setkat.

Zapletené účesy jsou právě teď obzvlášť populární a my vám neustále přinášíme ty nejlepší modely. Můžete si udělat i francouzský cop anebo dva zapletené copy. Pro nevěsty zde máme žhavé tipy na svatební účes a pro milovnice plesů a plesové sezóny máme účesy pro dlouhé vlasy.

Často kladené otázky

K čemu se hodí holandský cop a další copy?

starověké Římanky dobře znaly nízký drdol nebo třeba rybí cop a další účesy. Jejich oblečení často odhalovalo ramena, ke kterým se drdol i cop perfektně hodil. Pozornost se směřovala k horní polovině těla, tváři, ramenům, šíji a dekoltu. I dnes si ženy krásnými copy doplňují hluboký výstřih, šaty bez ramínek nebo odhalená záda. Cop k těmto oblastem přitahuje pozornost a vylepší vzhled.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.