Kde koupit nejlepší polský nábytek?

Kvalitní nábytek a bytové doplňky, které vám pomohou k pohodlnému a útulnému bydlení, koupíte za příznivé ceny i v Polsku. V Polsku nakoupíte široké spektrum nábytku a bytových doplňků za dostupné ceny. V Polsku je seženete často ve zcela totožné kvalitě jako na v našich českých e-shopech, ovšem mnohem levněji.

Výhodné nákupy v Polsku

Při pořizování drobného nábytku v řádech stokorun se vám cesta do Polska vyplatí, pokud jste z přilehlých hraničních regionů. Při pořízení sedací soupravy nebo třeba kuchyňské linky můžete vyrazit i z větší dálky. Rozdíly v cenách jsou i třetinové, což u většího nábytku znamená značnou úsporu. V situacích, kdy vybavujete byt či dům už se vám to stoprocentně vyplatí.

Pozor na kvalitu

Vždy ale počítejte s faktem, že cena nábytku odpovídá kvalitě. Polský nábytek nemusí být automaticky nekvalitní. Nejlevnější varianty je vhodné volit spíše jako dočasné řešení nebo na méně využívané kusy nábytku.

Nechtějte tedy ušetřit za každou cenu a zkoumejte kvalitu komponentů. Nábytek z Polska může být v různé kvalitě, stejně jako u nás. Nábytek z masivu Polsko vyrábí velmi kvalitní, najdete i klasickou dřevotřísku, která je levnější.

Sedací soupravy z Polska

Sedací soupravy jsou sortimentem, který se při nákupu z Polska vyplatí. Až 90 % sedaček, které nakoupíte u nás, je totiž z Polska. Zatímco v České republice koupíte daný model za 30 000 korun, v Polsku vás vyjde asi na 22 000 korun. V tomto případě je 1 000 korun za benzín zanedbatelná částka.

Prodejny nábytku v Polsku

Obchody s nábytkem najdete i ve městech přilehlých hranicím.

  • Navštívit můžete například prodejnu Salon Meblowy BASZTOWA v Ratiboři. Její sortiment si navíc předem můžete prohlédnout i v e-shopu, který má dokonce i českou verzi.
  • Nábytek, vybavení bytu a stavební materiál zakoupíte v prodejně Castorama v Polském Těšíně, která má e-shop už jen pouze v polštině.
  • Salon Agata Meble nabízí nábytek i bytové doplňky a najdete ho na více místech po celém Polsku.
  • Pro potencionální zákazníky z Moravy je nejbližší prodejna v Rybniku a Bílsko-Bělé. Zde je i prodejna Leroy Merlin se stavebninami, nábytkem i dekoracemi.
  • Pro Čechy je nejbližší prodejna nábytku ve Valdenburku.
  • Ceny za produkty stejné kvality jako u nás se v obchodním domu Ikea v Polsku a v Česku liší, proto si je ověřte online na e-shopu. V Polsku je Ikea například v Katowicích. Ušetříte až 40 %.
  • Ve Vroclavi je spousta obchodů s nábytkem. Dražší zboží je však často nutné je objednat.
  • Individuální přístup vám nabídne menší prodejna s nábytkem v malé obce Dobrodzien nedaleko Opole na hlavní silnici směr Varšava.

Ptejte se i na dopravu do ČR

Celá řada polských prodejen s nábytkem reaguje pružně na poptávku a nabízí i dopravu do Česka. Informujte se o této možnosti a ceně dopravy do zahraničí vždy raději předem. Pokud však máte možnost vlastního odvozu, určitě ji využijte, často se vám vyplatí. Pak si můžete koupit sedací soupravy, kuchyňské linky, jídelní stoly i vyhlášený ratanový zahradní nábytek z Polska.

Nákup na polském tržišti

Pokud chcete na pravé polské trhy, neodbočujte v Piotrkově na Varšavu, ale jeďte rovně směrem na Lodž. Po 25 km uvidíte po pravé straně velké zastřešené tržiště v obci Tuzsin, které slouží částečně jako velkoobchod pro menší obchodníky.

Někteří prodejci vyžadují odběr většího množství zboží, ale často se i u nich domluvíte i na běžném nákupu. Na tržišti je bankomat i směnárna přijímající české koruny.

Nábytek Polsko nabízí i na jiných místech. Pravděpodobně největší evropské tržiště se nachází téměř uprostřed polské Varšavy v areálu dnes už nefunkčního stadionu Desetiletí podél ulice Aleja Zieleniecka.

5/5 - (4 votes)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.