Vánoční výzdoba – jak si ozdobit byt na Vánoce?

Vánoční výzdoba se dá stihnout snadno a rychle, pokud jí nechcete věnovat moc času. Stejně tak si ji můžete vyrábět třeba měsíce dopředu a pracovat na ní i se svými dětmi. Jak si vyzdobit svůj dům či byt?

Laďte domovy do vánočních barev

Můžete vsadit na klasiku, jako je zelená, červená a zlatá nebo stříbrná. Stačí pár polštářků v těchto barvách nebo s vánočními motivy, ubrus na stůl, prostírání a adventní věnec nebo vánoční svícen na stůl. Vytáhněte ze skříní a šuplíků vše, co by mohlo barevně ladit s Vánocemi. Možná nebudete muset pro výzdobu ani do obchodu. Vytvořte si jednoduché vánoční dekorace.

Slaďte výzdobu s interiérem

Důležité je sladit vše se stylem interiéru a brát ohled na okolí. K dřevěným podlahám, masivnímu stolu a komodám nebo tmavému nábytku můžete zvolit červené vzory a dekorace, na chalupu modrotisk a slaměné ozdoby, nebo třeba kanafas. Prostor jednoznačně prozáří světla klasických a elektrických svíček a osvětlení. Světlým podlahám a nábytku zase sluší stříbrná a bílá barva. Můžete pak interiér oživit pár dekoracemi ve výraznější barvě. Méně je však někdy více.

Vsaďte na detaily

Jakmile v kuchyni prostřete červený ubrus, dáte na něj zelené prostírky, mísu s ovocem a cukrovím, do vázy dáte větvičky chvojí a pár ozdob, domov dostane slavnostní atmosféru. Nápadů na vánoční ozdoby je mnoho. Zkuste si je vyrobit třeba z papíru nebo nasbíraných přírodnin. Ze sušených plodů a květů a trochy jehličí si vyrobíte i adventní věnec na stůl, vánoční věnec na dveře, nebo hezké svícny.

Jak vyrobit vánoční dekorace

I naprosto obyčejné věci, jako je papír, nebo třeba mech a šišky, můžete proměnit v krásné vánoční dekorace na stůl, na komodu, dveře, okna, balkon i terasu. Vyzdobit si můžete i dům a zahradu. Výroba vánočních ozdob je jednoduchá a s klidným svědomím do ní můžete zapojit i své děti. Mohou slepit řetěz na vánoční stromeček z papíru, nebo navléknout na vlasec popkorn. Krásné jsou i papírové ozdoby a nemusí to být jen papírové vločky do okna.

Použijte ovoce

Ovoce v misce i ošatce poslouží jako skvělá dekorace. Můžete jej také nakrájet, usušit, dát na něj červenou mašli a pověsit jako závěsnou dekoraci do okna, na dveře, lustr, stromeček i na větvičky do vázy. Hodí se hlavně jablka a pomeranče. Stejně tak můžete navázat oříšky, šišky nebo celou skořici nebo badyán. Použít můžete i vlašské a lískové ořechy, kaštany, žaludy, jeřabiny nebo šípky.  

Větvičky, šišky i dřevo

Pokud doma nemáte žádné šišky a větvičky břízy, šípky, jeřabiny, cesmínu, jmelí nebo chvojí, vyrazte na procházku. Stačí si zajít do lesa, nebo do parku a pár si jich tady posbírat. Chvojí si můžete i koupit tam, kde prodávají stromky na vánočním trhu za pár korun. Velmi pěkně vypadají i větvičky kroucené vrby a břízy. Naaranžovat mísy nebo vázy a vyrobit závěsné dekorace na stuhy určitě zvládnete.  

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.