Co pomáhá na bolest hlavy, aniž byste si vzali prášek?  

Pokud trpíte na migrény a bolesti hlavy, možná hledáte způsoby, jak se obejít bez prášků proti bolesti. Podívejte se pro prověřené lidové prostředky a babské rady, které lidem trpící bolestí hlavy zabírají.

Nechte zavládnout ticho a tmu

Bolest hlavy je často vyvolána zrychleným životním stylem, tlakem na výkon, hlukem, neustálým spěchem, napětím a stresem. Může jít i o součást nemoci zvané chronický únavový syndrom. Ať už vás bolí hlava ze stresu či z monitoru počítače, nebo jde o začínající migrénu, dopřejte si klid, odpočinek a relaxaci. Lehněte si na záda, dopřejte si ticho a zavřete oči. Vypněte telefon i všechny přístroje a zatáhněte rolety či žaluzie. Lépe se uvolníte a bolest hlavy odezní.

Doplňte tekutiny

Bolest hlavy často přichází kvůli dehydrataci. V žilách nám houstne krev a průtok krve tepnami i tepénkami v mozku se zpomaluje. Následně se podráždí nervová soustava a pak nám začne třeštit hlava. Doplňte tekutiny a zvyšte příjem čisté neperlivé vody, případně neslazených bylinných čajů nebo ředěných ovocných a zeleninových šťáv. Během dne vypijte asi 2 litry tekutin. Při bolestech hlavy vynechejte kávu, černý čaj, kolové i slazené nápoje, které vám více přitíží.

Udělejte si masáž hlavy

Při bolesti hlavy pomůže i jednoduchá masáž. Pokud cítíte, že vám začíná bolest hlavy, přiložte si palec jedné ruky na kořen nosu a jemně ho stlačte. Jestliže se u vás bolest hlavy už hodně rozjela, přiložte prsty rukou na oba spánky, jemně přitlačte a provádějte malé a jemné krouživé pohyby, které bolest uvolní. Esenciální oleje z levandule, máty, mateřídoušky a heřmánku snižují napětí i bolest. Spánky můžete masírovat i citronovou šťávou či kolečky citronu.

Vyzkoušejte teplé a chladné obklady

Jakmile ucítíte, že se blíží další nepříjemné bolesti hlavy, přiložte si na zátylek teplý obklad a studený obklad na čelo. Zmírníte tím pulz ve spáncích a od bolesti hlavy si hodně ulevíte. Můžete zkusit jedno či druhé nebo obojí zaráz a sledujte, co na vás více zabírá.

Zařaďte opatření proti bolesti hlavy

  • Snažte se dlouhodobě zlepšit životní styl a předejděte tím bolestem hlavy.
  • Zařaďte do svého každodenního programu mnohem více pohybu.
  • Úměrně k množství pohybu i pravidelně relaxujte.
  • Dopřejte si každý den dostatek kvalitního spánku.
  • Pořiďte si ergonomickou židli a zajistěte si lepší sezení u počítače.
  • Používejte kvalitní monitor a popřípadě i brýle na monitory počítače.
  • Vynechejte užívání alkoholu, kouření, kávy, cukru a jiných návykových látek.
  • Nezapomeňte dodržovat dostatečný pitný režim.
  • Dbejte na vyvážený, pravidelný a střídmý jídelníček a přečtěte si jak zvýšit imunitu, která zmírní sklony k bolestem i nemocem.

Sex na bolest hlavy

Nevymlouvejte se na bolest hlavy a nechte při sexu vyplavit do těla endorfiny neboli hormony štěstí, které pomáhají společně s hormonem oxytocinem proti bolesti. Misionářská poloha vleže na zádech, kdy zvednete, roztáhnete a propnete nohy pro lepší prokrvení mozku a hluboký průnik zajistí masáž energetických drah propojených s ledvinami a játry, které restartují metabolismus a uvolní bolest i motání hlavy po kocovině.    

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.