Psychoterapie

Vše o psychoterapii

Psychoterapie pomáhá léčit duševní problémy a poruchy. Ne však léky, ale slovy a speciálními technikami. Terapeut svému klientovi během pravidelných setkání pomáhá identifikovat a prozkoumat jeho problémy a společně potom hledají způsoby, jak je řešit. Problémy v oblasti duševního zdraví totiž svému nositeli skutečně brání žít plnohodnotným životem. A je to o to horší, že bolavou duši na první pohled nepoznáte. Je to ale zranění jako kterékoliv jiné a potřebuje odbornou péči, aby se zahojilo.

Co je to psychoterapie?

Jak už jsme předeslali, psychoterapie je léčba slovem. Někdy dokáže skutečné zázraky a mnohdy funguje i lépe než léky. Řeší totiž skutečnou příčinu duševních poruch, jde do hloubky a pomáhá klientovi uvědomit si vlastní potřeby, osvojit si nové dovednosti a zaujmout správný postoj k sobě i k okolí.

Psychoterapie může být vnímána také jako asistovaná cesta osobního rozvoje. Psychoterapeut tady vystupuje v roli jakéhosi mentora, který člověka provází na cestě k pozitivním osobnostním změnám. Málokdo dokáže osobnostně růst zcela bez pomoci. Odborník na lidskou duši se tak může stát naslouchajícím průvodcem, který dokáže nastavit zrcadlo a objektivně poradit.

Jak probíhá psychoterapie?

Průběh psychoterapie se vždy liší v závislosti na individuálních potřebách klienta i na zvoleném typu terapie. Celková délka léčby může trvat roky, někdy ale stačí jen pár sezení k tomu, aby se problém úspěšně vyřešil. Obecně ale můžeme průběh shrnout do několika fází.

  1. Vstupní a poznávací fáze. Terapeut a klient se seznámí a společně stanoví cíle psychoterapie. Během vzájemného poznávání psychoterapeut zkoumá podstatu klientových problémů a dělá si obrázek o jeho celkové situaci.
  2. Terapeutická fáze. Terapeut provádí terapii s pomocí různých odborných technik.
  3. Ukončovací fáze. Terapeutický vztah pomalu končí. Cílem odborníka je připravit klienta na samostatné řešení problémů.

Obsah jednotlivých setkání je skutečně velmi individuální. Základem je ale vždy pomoci klientovi vyřešit jeho psychické problémy nebo zlepšit kvalitu jeho života.

Terapie na dálku? Skvělá možnost pro každého

Online psychoterapie

Moderní doba přináší nové možnosti. Mezi nimi je i možnost zúčastnit se psychoterapie online. Slovo a použité techniky mají stejnou váhu, i když jsou proneseny na kameru chytrého zařízení, které dokáže zprostředkovat živé online setkání. Toto řešení s sebou přináší spoustu výhod: nižší náklady na dopravu, ušetření času nebo možnost vybrat si jakéhokoliv terapeuta, se kterým si vzájemně sednete.

Pokud se potřebujete poradit s odborníkem, rozhodně neváhejte a dejte psychoterapii šanci. Ať už té klasické nebo terapii online.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.