Účesy pro rok 2023: Co bude trendy?  

Vlasy jsou korunou krásy a odráží naše sebevědomí. V roce 2023 se budeme snažit o nenáročnost, pohodlí a volnost, která nám v předchozích letech tak trochu chyběla, ale i o omlazující účesy. Budeme se nostalgicky vracet do dob našeho mládí a dětství, která se nám s odstupem let zdá většinou lepší, než doopravdy tehdy byla.

Trendy v účesech pro rok 2023

Spolu se vzpomínkami se vracejí i střapaté účesy nebo naopak vlasy uhlazené do týlu. Moderní budou hlavně středně dlouhé účesy, jako je účes na mikádo a krátké účesy. Účes mullet se hojně rozšíří, trendy bude i účes bixie, který je spojením bobu a klasického pixie účesu, moderní bude stále i klasický bob, dále i střih shag, tvarem připomínající chobotnici.

Amelie bob či box bob

Stříhání na bob ztvárněné s čistými rovnými liniemi, které jsou všestranně stylizovány, vyniknou i s měkkými vlnami, i když je necháte volně uschnout na vzduchu. Skvěle se hodí jako účes pro jemné vlasy, dodává účesu texturu a plnost.

Pro život v pohybu

Účesy v roce 2023 jsou ve znamení krátkých střihů, bobů a snadných účesů, které korespondují s pohybem a přirozenými kadeřemi. Pokud budete chtít zůstat u dlouhých vlasů, zásadní bude velký objem, nestárnoucí lokny a motýlí střih s vlnami kadeří vytočenými směrem od obličeje. To souvisí s návratem natáček.

V péči o vlasy převládne udržitelnost. Péče bez parabenu, recyklovatelné a znovu doplnitelné obaly, jako jsou třeba šampony od Pantene. V kurzu budou produkty v tuhém balení, jako je tuhý šampon, třeba od Lush, drogerie DM nebo Yves Rocher.

Messy haircut a unikátní vrstvení

Pokud toužíte po nadýchaných vlasech a textuře, dejte zelenou vrstvenému sestřihu. Messy haircut dává prostor vrstveným střihům seskládaným přirozeně. Kratší vlasy podél obličeje dodají objem na temeni hlavy. Silné vrstvení sestříhaných vlasů bude v roce 2023 velmi in.

Rovné a hladké vlasy

Ve vlasové péči boduje důkladné rozčesávání vlasů s úhledně rovnými vlasy jako ze skla s vysokým leskem. Uhlazovač vlasů bude v kurzu. Uhlazenější styl charakterizují rovné dlouhé prameny s tekutým leskem oslní vaše okolí.

Červená, žlutá, světle a temně hnědá a zářivé odlesky

V odstínech převládne červená barva. U blond vlasů přejdeme z platinové do žluté a zlaté, která byla velmi populární v 90. letech. Tmavovlásky ocení odstín candlelit brunette, který se pyšní světle hnědou barvou s jantarovými odlesky. U brunetek převládá temně hnědáčerná barva, neodolatelně se lesknoucí jako stříbro.

Pánským účesům dominují kudrlinky a vlnky

Pánské účesy budou ve střední délce sahající převážně ke krku. Moderní budou vlnky a kudrliny, klidně vytvořené skrze trvalou ondulaci. Rovné vlasy budou hozené na patku nebo vyčesané dozadu a vyholené boky. Kontrastem bude kratičká do rovna střižená ofina společně s účesem Edgar i oholená hlava.

Časté dotazy

Jak často používat přípravky pro péči o vlasy?

Méně je více. Přibližně jednou týdně stačí použít přípravek pro péči o vlasy.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.