Omlazující účesy: Jak se nechat ostříhat?

Vlasy jsou jednou z prvních věcí, které si na vás ostatní všimnou. Vypovídají hodně o vaší osobnosti, stylu i věku. Pomocí správného střihu můžete omládnout nejméně o deset let. Popíšeme si některé z účesů, ve kterých budete vypadat o dost mladší.

Krátké vlasy jsou nenáročné na údržbu a omladí vás. Pokud však máte pěkné a husté vlasy, klidně si je nechte dlouhé a podtrhněte dívčí vzhled. Můžete si pohrát i více vrstvami. Správný střih umí schovat vrásky i povadlou pleť. Nevhodný účes může tváři přidat roky a zvýraznit vrásky na obličeji. Hlavním přítelem je ofina.

Ofina česaná do strany

S ofinou začesanou do strany budete vypadat mladistvě a důvěryhodně. Účes zvýrazní nejlepší rysy vaší tváře, jako jsou čelisti, lícní kosti a oči a nedostatky skryje. Vlasy na ofině zamaskují vrásky na čele i drobné vrásky kolem očí.  Ofina orámuje obličej, podtrhne tvář, obočí i oči.

  • Kulatý obličej – vrstvená ofina střižená k vrchní části obočí.
  • Hranatý obličej – dlouhá ofina shrnutá stranou pro změkčení hran obličeje.
  • Dlouhý obličej – ofina těsně nad oči dodá plnost úzkému obličeji a sníží čelo.

Elegantní a krátké vlasy

Elegantní a krátký účes opticky protáhne váš obličej směrem nahoru a dodá vám úžasný facelift. Hodí se na rovné nebo mírně vlnité vlasy. Díky krátkému sestřihu můžete vzdorovat věku. Přidejte pár pramenů ofiny sčesaných do strany, které zamaskují vrásky na čele. Díky tomu budete vypadat o dost mladší.

Více vrstev

Pokud vás postihlo řídnutí vlasů a už nejsou tak pevné jako dříve, přidejte ve střihu vrstvy, které pěkně orámují vaši tvář a schovají vrásky. Účes dostane nadýchaný vzhled a vyšší hustotu. Různá délka vrstev zvýrazní rysy vaší tváře. Využijte proto vhodné střihy pro jemné vlasy.

Účes zvaný bob

Bob je ideální účes pro zralé ženy. Odvádí pozornost od vrásek na krku a dodá elegantní vzhled. Tento typ účesu je navíc mnohem jednodušší na údržbu. Pokud si necháte vlasy vzadu kratší a vpředu delší, získáte sebevědomý vzhled.

Rozcuchaný účes

Nechte si rozpuštěné vlasy po ramena a dodejte jim mírně rozcuchaný vzhled jako byste se právě vrátili někde od vody. Jemné vlny vás omladí a zvýrazní váš obličej. Prohlédněte si triky na to, jak mít husté vlasy. Jde to snadno.

Delší vlasy

Pokud máte dlouhé vlasy a chcete je nosit rozpuštěné, dodejte jim objem u kořínků. Odečtou vám desítky let z obličeje a budete vypadat mladší. Stačí zvolit vhodnou vlasovou kosmetiku na podporu zvětšení objemu vlasů. Vhodná je i domácí maska na vlasy.

Volný boční cop

Pokud máte stále husté a pevné vlasy, nechte je dlouhé.  Volný cop na boku hlavy s dostatečným množstvím objemu na temeni hlavy vám propůjčí mladistvý vzhled. Cop navíc občas můžete smotat i do drdolu a přidat tak účesu dostatek vitality.

Volný nadýchaný cop

Natupírujte si hřebenem vlasy pro větší objem a svažte je do culíku. Cop s malým zvednutím na temeni hlavy vám dodá elegantní, smyslný a uvolněný vzhled. Opticky zvedne oči, dodá tváři facelift, potlačí vrásky a budete vypadat mladší.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.