Jak se zbavit octomilek – rychle a snadno

Zejména v létě, ale i na podzim, kdy se hmyz stěhuje k nám domů do tepla, bývá typickým obdobím častějšího výskytu mušek octomilek. Přinášíme vám několik snadných způsobů, jak se jich efektivně zbavit.

Zničte octomilky sprejem

Sprej na létající a lezoucí hmyz octomilky okamžitě zlikviduje. Nasměrujte sprej přímo proti poletujícím muškám a postříkejte je tak, abyste nestříkali na potraviny. Nakonec místnost řádně vyvětrejte a plochu kuchyňské linky nebo jídelního stolu otřete mokrým hadrem s čisticím produktem. Sprej je na ploše toxický dlouhou dobu. Můžete s ním postříkat parapet, díky čemuž zlikviduje přilétající octomilky, které na něj po vlétnutí do místnosti dosednou.

Vyčistěte odpad v kuchyňském dřezu

Protože sprej nezabije nakladená vajíčka, je třeba odstranit zbytky potravin jako je ovoce, ovocné šťávy, sirupy, nedopité víno nebo ocet. Vymyjte saponátem odpadkový koš a vyčistěte odpad ve dřezu, kam mohly do zbytků jídla mušky naklást vajíčka. Použijte čisticí gel na kuchyňské odpady, nebo jej alespoň prolijte vařící vodou a saponátem. Efektivní je čisticí granulát Krtek, který odstraní organické zbytky a je v porovnání s jinými produkty ekologický.

Nastražte profesionální pasti

Dejte do kuchyně reziduální pasti, které budou mušky průběžně lákat a likvidovat ihned po vylíhnutí z vajíček nebo po příletu zvenku. Vyzkoušejte třeba lapač octomilek Bros nebo past na octomilky Muskaset. Octomilky se dostanou do návnadového roztoku a nedostanou se už ven. Návnada vydrží minimálně měsíc.

Vyrobte si domácí past na octomilky

Pokud přemýšlíte, co na octomilkynejvíce zabírá, je to snadné.Vše, co se kazí a zahnívá. Přezrálé nebo už hnijící ovoce dejte do misky a překryjte ji průhlednou potravinovou folií. Udělejte do ní vidličkou několik otvorů. Do misky můžete dát na octomilky ocet i trochu šťávy. Past na octomilky postavte na kuchyňskou linku nebo tam, kde se mušky poletují. Vlétnou dovnitř, ale cestu ven už nenajdou.

Zlikvidujte všechna nakladená vajíčka

Ovocné mušky kladou velké množství vajíček, nejčastěji přímo na ovoce, do kuchyňské výlevky, do odpadkového koše i do zmíněného odpadu u dřezu. Vyčistěte veškerá vlhká místa obsahující zbytky potravin. Častým inkubátorem na vajíčka octomilek je špinavá a vlhká houbička na nádobí nebo mokré hadry a utěrky. Dalším lákadlem pro vinné mušky je kuchyňská deska ulepená od šťávy.

Dbejte na čistotu a úklid

Pokud máte doma octomilky, hubení musíte vzít opravdu vážně. Typickým místem množení octomilek je mísa s ovocem nebo buchty na tácku, které je třeba zakrývat poklopem. Potraviny skladujte v uzavíratelných boxech. Všechna místa vyčistěte, omyjte a vydezinfikujte včetně odpadkového koše, který je nutné vynášet pravidelně. Účinným způsobem, jak se zbavit mušek, je udržovat čistotu.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.