Jak se chovat na rande?

První schůzky provází nervozita a strach. Očekávání jsou často vysoká a nevíme, o čem máme mluvit a jak se chovat, abychom neudělali chybu. Pojďme se podívat na pár tipů pro úspěšné rande.

První dojem je polovinou úspěchu

První dojem je těžké zvrátit. Chtít však vytvořit přehnaně dobrý dojem může zajistit, že vás druhá osoba bude vnímat příliš růžově a další schůzky ji mohou zklamat. Držte se proto přirozenosti a dbejte především na čisté a hezké oblečení, upravené vlasy, vousy, nehty, zuby i doplňky. Oblečení by mělo být pohodlné a musíte se v něm cítit dobře. Po příchodu na schůzku se usmějte, podejte si ruce a dbejte na pravidla slušného chování.

Vhodné prostředí

Plánování schůzky většinou patří mužům, ale nejedná se o pravidlo. Pokud máte vhodný nápad, kam vyrazit, klidně to navrhněte. Dejte pozor, aby v oblíbené restauraci nebyl moc velký hluk. Klidně vyrazte na procházku do okolí. Trocha flexibility a kreativity neškodí. Snažte se však raději předem zjistit, zda místo, které vyberete, nebude protějšku vadit. Klidně se zeptejte, zda chce jít dotyčný do restaurace či na procházku. Ať se třeba nestane, že žena trapně klopýtá po pěšině v podpatcích.

Konverzací k oboustranné diskuzi

Nemluvte jen o sobě a druhou osobu příliš nevyslýchejte. Omezte negativní myšlenky, pomluvy, silácké řeči a sprostá slova. Snažte se o nenucenou konverzaci, občas se na něco zeptejte, zajímejte se a naslouchejte. Pro případ trapného ticha mějte v záloze pár témat na prolomení ledů. Mluvte o koníčcích, knihách, filmech, cestování i vizích. Hodně prozradí i mužská řeč těla a dámská řeč těla.

Podle mnoha odborníků na vztahy je společný smysl pro humor základem vztahu.

Pozitivita a humor

Snažte se udržovat dobrou náladu, prohoďte občas vtip nebo humorný příběh. Poznáte, zda máte stejný smysl pro humor. Pokud jdete do baru na skleničku, nepijte příliš. Nenechte první rande zkazit opilostí, žvatláním a nevolností. Nenechte zaplatit partnerku celou útratu za restauraci ani kino. I v době emancipace je galantní muž vítaný. Pokud má žena pocit, že ji to zavazuje, kompromisem může být rozdělení účtu na polovinu. Ženám může před schůzkou pomoci pár rad jak poznat lháře.

Nezapomeňte na romantiku. Každou ženu potěší květiny. Stačí jedna růže nebo kytička sněženek.

Odložte mobilní telefon

Ztište mobilní telefon a nesledujte sociální sítě. Zírání do mobilu umí partnera či partnerku odradit. Soustřeďte se pouze na daný okamžik, užívejte si společné chvíle, konverzaci a poznávejte se navzájem. Pokud to situace dovolí, hluboké pohledy do očí prohloubí pocit, že máte o druhou osobu opravdu zájem. Podle situace si můžete dovolit i občasné doteky třeba na rameni či paži. Nakonec netlačte na pilu. Jemná otázka, zda si schůzku někdy zopakujete, je projevením zájmu.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.