Mužská reč těla – Jak poznám, že se mu líbím

Ať se snažíme sebevíc, řeč těla úplně neovládneme. Dříve či později sklouzneme k našemu přirozenému chování, i když se snažíme sebevíc zamaskovat to, co si myslíme. Neverbální komunikace nám o mužských citech dost prozradí. Jak tedy v chování kamaráda, kolegy nebo náhodného známého odhalit signály lásky?

Ženy jsou velmi rafinované a muži jejich signály často rozpoznají jen stěží. Odhalení náznaků při mužské neverbální komunikaci i je pro ženy mnohem jednodušší. Muži se totiž většinou chovají zcela přirozeně. Zatímco ženy používají k flirtování přes 50 gest, mužům jich stačí k vyjádření náklonnosti asi 10. Které to jsou a jak je poznat?

1.   Dlouhý oční kontakt

Dlouhý a upřený pohled do očí znamená, že má o vás muž zájem. Během flirtování je ale tento signál typický spíše pro sebevědomé muže. U těch stydlivějších hledejte raději i jiné znaky.

2.   Klopení očí

U nesmělého muže se bude flirtování spíše projevovat klopením očí. Pokud se ale domnívá, že jej nevnímáte, prohlíží si vás delší dobu. Jakmile se však na něj podíváte, okamžitě sklopí zrak a raději kouká jinam, třeba i do země.

3.   Rozšířené zorničky

Pokud má muž během toho, co se na vás dívá navíc rozšířené zorničky, dává tak najevo svůj zájem a náklonnost. Zkoumavě si vás totiž prohlíží a vnímá vás.

4.   Pozdvihnuté obočí

Nenápadným signálem náklonnosti, který obvykle trvá pouhý zlomek vteřiny, je pozvednutí obočí. Jde o velmi výmluvný signál, který vyjadřuje mužův zájem.

5.   Pootevřená ústa

Lehce pootevřená ústa u mužů znamenají, že je velmi zaujalo to, co právě vidí před sebou. Pokud muž pootevírá ústa, když se vám dívá do očí, líbíte se mu.

6.   Úsměv

Pokud se muž na vás usmívá, je mu s vámi velmi dobře a získala jste jeho sympatie. V ten moment je čas zapomenout na konvence a klidně jej oslovit. Nestane se nic horšího, než že možná nezareaguje. Za risk to přece stojí.

7.   Hraní s vlasy

Tento signál náklonnosti je sice typický spíše pro ženy, objevuje se však i u mužů. Pokud si muž často sahá do vlasů, prohrábne si je a upravuje si je, má o vás zájem.

8.   Vstup do osobní zóny

Osobní zóna neboli vzdálenost, kterou mezi sebou lidé udržují, je 60 až 120 cm. Pokud k vám muž při rozhovoru přistupuje blíž, než je obvyklé a během rozhovoru občas přidá i letmý dotek, pak je jeho náklonnost k vám více než zřejmá.

9.   Pohodlné usazení

Mnoho mužů sedí a má rozkročené nohy. A není to jen proto, že je to pohodlné. Někteří zcela nevědomě, ti smělejší zcela vědomě ženě jasně ukazují, co jí mohou nabídnout. Sex je pro muže alfou i omegou vztahu.

10.               Jasný postoj

Pokud se muž soustředí jen na vás, postaví se k vám přímo čelem a snaží se udělat dojem. Upraví si kravatu či tričko, narovná záda, lehce rozkročí nohy, vypne hruď, ukáže svaly i svoje „mužství“. Stojí zpříma, aby tak zdůraznili svoji výšku a mužnost.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

1 komentář u „Mužská reč těla – Jak poznám, že se mu líbím

    Janule

    (21. 5. 2020 - 13:38)

    Dobře napsané a opravdu to sedí a když si vzpomenu jak mě lovil přítel tak se směju

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.