Jak reagovat na nevěru?

Nevěra bývá momentem, kdy se nám v jediné minutě zhroutí celý svět. Pokud se právě provalilo, že je vám partner nevěrný, trochu zklidníte a počkejte s dalším rozhodnutím, jak situaci řešit.

Podle studií je nevěrných víc jak 60 % mužů a 40 % žen. Snažte se hned nedělat hysterickou scénu a nevyhodit partnera z domu. První reakce bývá často nejhorší. V první řadě nechte odeznít vztek a zklamání. Pak začněte přemýšlet, co s tím dál.

Hlavně klid

Přestože byste partnerovi nejraději vydrápali oči, zkuste to potlačit a zapomeňte na hysterický výstup. Pak se to může obrátit proti vám a můžete se dozvědět, že jste vlastně svým chováním partnera k nevěře donutili. Ledový klid partnera zaskočí.

Bez unáhlených reakcí

Unáhlená reakce a slova vyřčená v rozčilení už nevezmete zpět. Nevyhazujte ho hned z domu. Toho byste mohli litovat. Pokud stojíte o záchranu vztahu, vychladněte z prvního šoku a přemýšlejte, co uděláte, než začnete jednat.

Žádná ultimáta

Nedávejte ultimáta a nechte partnera, ať se rozhodne sám. Násilím ho k sobě nepřitáhnete. Když budete tolerantní a nebudete na něj tlačit, máte větší šanci ho získat zpět. Žádné ona nebo já, jinak si asi sbalí a odejde za milenkou.

Bez změny přístupu

Pokud jste vzorná manželka, která pere, vaří, žehlí a uklízí, nic neměňte. Časem si partner uvědomí, že o vás nechce přijít. Podle odborníků stačí 6 měsíců na ujasnění, zda odejde, nebo se k vám vrátí a bude to lepší, než dříve, což je pravděpodobnější.

Myslet na sebe

Chovejte se více nezávisle. Zkuste na pár dnů odjet, vyplakat se, vykřičet a nedusit to v sobě. Cvičte a najděte si koníčky. Začněte se o sebe víc starat, věnujte se sobě a dejte partnerovi najevo, že ho k životu až tak nepotřebujete. Ukažte mu, že má smysl o vás bojovat. Pokud to nepomůže, je čas hledat rady jak se odmilovat.

Nevtahujte do vašeho problému jiné lidi

Nekontaktujte hned rodiče, kamarády a nezatahujte do toho děti. I když se chcete vyplakat na rameni, nevzdávejte se vlastní zodpovědnosti a čelte potížím. Váš problém nikdo za vás nevyřeší a nikdo neví, jak to cítíte. Neposlouchejte rady zhrzených kamarádek. Přemýšlejte, co opravdu chcete.

Neoplácejte nevěru nevěrou

Msta není řešením. Když vám partner zahnul, nedělejte v afektu to samé. Na chvilku možná získáte sebevědomí, ale pak vám bude ještě hůř. I když partnerova nevěra není omluvitelná, může být výsledkem nefunkčního vztahu.

Nezavírejte oči

Nezavírejte před nevěrou oči v rámci obranného mechanismu. Budete žít v neustálém stresu a v nešťastném vztahu. Neodkládejte řešení donekonečna. Pokud nevíte jak obnovit důvěru a znovu se nenapálit, podívejte se jak poznat lháře.

Nevyhrožujte

Nebalte partnerovi kufry, nevyhazujte ho z domu a hystericky mu nevyhrožujte, odebráním dětí. Změna, která nevzejde z jeho strany, ale v důsledku psychického nátlaku, dlouho nevydrží. Myslete na sebe a na své děti.

Co dál pro pokračování vztahu nebo k jeho ukončení

Zvažte všechna pro a proti. Chybovat je lidské a může se to stát i vám. Pokud partner nevěry lituje a máte děti, které partner miluje, přemýšlejte, proč k nevěře došlo a společně s partnerem situaci proberte a vyhodnoťte. Jednorázový flirt není důvodem k ukončení vztahu. Stereotyp obohaťte o společné zážitky. Hledejte společně, kde došlo k chybě. Společné aktivity dodají vztahu novou energii.

Rozchod při opakované nevěře

Pokud po opakované nevěře partnera, odeznění emocí a půl roce, kdy se situace nezpravila, se zamyslete sami nad sebou, proč ve vztahu setrváváte. Jestliže si vás protějšek dostatečně neváží, je na řase rozchod či rozvod. Život jím přece nekončí. V tomto případě vám poradíme, jak podat žádost o rozvod.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.