Jak oddálit menstruaci bez antikoncepce?

Zejména před dovolenou, ale i v mnoha jiných situacích, často přemýšlíme nad tím, že se nám pravidelný příchod menstruace zrovna moc nehodí. Existuje nějaké triky, jak oddálit její příchod, ať už s antikoncepcí či bez? Pojďme se na to podívat.

Ženy, které pravidelně užívají hormonální jednofázovou antikoncepci, si s oddálením měsíční periody lehce poradí. Pokud se v týdnu, kdy máte prášky vysadit a dostat menzes, její příchod nehodí, pauzu vynecháte a berete tablety bez přerušení. Menstruace se dostaví až v dalším cyklu a dobrání plata. Pokud chcete oddálit periodu jen o týden, z nového plata sníte jen 7 tablet a pak uděláte pauzu.

Jak je to s hormony

I když je to spolehlivý způsob oddálení menstruace, nedoporučuje se posunovat periodu více než 2x za sebou nebo příliš často. Rozbouřené hormony jsou pěkný prevít. Při opakovaném nevysazení tablet se mohou dostavit bolesti břicha a jiné potíže a perioda stejně přijde, i když asi slabší. Pokud berete vícefázovou antikoncepci, kde se tablety na jednom platu liší obsahem hormonů, poraďte se raději s gynekologem a pročtěte si příbalový leták. Obvykle je nutné začít užívat až další fázi a část tablet prostě vyhodit.

Jak oddálit menstruaci bez antikoncepce

Gynekolog vám může předepsat speciální léky, které ale obsahují hormony a může dojít k rozhození pravidelného cyklu do budoucna. Léky vám oddálí menstruaci asi o 10 dní. Začnete 3 až 5 dnů před očekávaným začátkem menstruace brát tabletky, které cyklus zdrží. Někdy se objeví jen lehké špinění. Pokud trpíte poruchou srážlivosti krve, nebo jinými potížemi, hormony jsou pro vás tabu, jinak riskujete trombózu.

Jaké jsou možnosti

Hormonální tablety na oddálení menstruace vám gynekolog předepíše na požádání. Může jít třeba o Orgametril nebo Norethisteron. Všechny jsou dostupné pouze na lékařský předpis. Užívají se 2x až 3x denně po jedné tabletě, podle rozhodnutí lékaře. Většinou se berou 3 až 5 dní před očekávanou menstruací a jakmile je přestanete užívat, menstruace by se měla dostavit asi do 3 dnů. Než se pro ně rozhodnete, zvažte všechny jejich klady i zápory. I když bude vaše dovolená v klidu, můžete si pilulkami rozhodit svůj pravidelný cyklus, který šlape jako hodinky.

Jaká je cena

U hormonální antikoncepce jsou ceny různé. Cena antikoncepce se pohybuje okolo 300 až 1 500 korun na 3 měsíce, ale existují i dražší. Hormonální tablety na oddálení menstruace se platí a jsou pouze na lékařský předpis. Stojí přibližně 100 korun za 30 tablet.

Vyzkoušejte citron

Volně prodejné léky neexistují, ale můžete zkusit citron a citrusové plody s vysokým obsahem vitamínu C. Začněte 3 až 4 dny před očekávaným začátkem menstruace a 3x denně vypijte sklenici vody s vymačkaným citronem. Pak půl hodiny nejezte, aby se vitamin C velmi dobře vstřebal. Můžete zvolit i vitamín C v tabletách. Někdy se perioda posune o 2 až 6 dní, jindy to nezabere vůbec. Je třeba to prostě vyzkoušet.

4.4/5 - (18 votes)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.