Dva zapletené copy – zvládnete je sami

Pokud vás už nebaví nosit jen vlasy rozpuštěné nebo stažené do obyčejného culíku, můžete si zaplétat různé copy. Existuje hned několik variací, ze kterých si jich pár představíme, takže nemusíte nosit neustále ten stejný. Stačí, když si copy podle našeho návodu párkrát zkusíte a pak už vám půjdou zaplést zcela automaticky a rychle.

Hlavně v létě není dobrý nápad nechávat si jen tak rozpuštěné dlouhé vlasy, protože se vám rychle zpotí krk. Gumička na culíku zase láme a poškozuje vlasy. Lépe se budete cítit, když si vlasy buď sepnete, anebo si rovnou učešte různé varianty copu, které sluší opravdu všem.

Než začnete plést cop

Za začátku vám pomůže, když si kolem sebe rozmístíte zrcadla, abyste se viděly i z boku a na zadní část hlavy. Cop můžete plést se suchými vlasy, ale lepší je začít s mokrými vlasy, ze kterých to jde z počátku lépe. Nejprve si vlasy důkladně rozčešte, aby nebyly zacuchané a zamotané. Do copu můžete zaplést i svoji ofinu, nebo ji můžete nechat volně.

Francouzský cop

Zaplést si francouzský cop není vůbec nic těžkého. Rozdělte si vrchní vlasy na 3 stejně široké prameny. Pak je přehazujte přes sebe. Nejprve začněte pravým pramenem a přehoďte ho přes prostřední. Pak vezměte levý pramen a také ho přehoďte přes prostřední. Jakmile postupujete dolů, postupně přibírejte a přidávejte krajní vlasy. Takto střídejte strany, až budete mít cop hotový. Konec vlasů můžete stáhnout gumičkou a nechat tak, nebo konec schovat pinetkami pod cop.

Holandský cop

Holandský cop je tak trochu obrácený francouzský cop. Zaplétá se velmi podobně, ale s jistým rozdílem. Nachystejte si v horní části hlavy 3 prameny vlasů. Nyní nepřehazujte prameny vlasů přes sebe, ale přehazujte je pod sebou. Uchopte pravý pramen vlasů a provlečte ho pod prostředním. Stejně to udělejte i s levým pramenem. Postupně k nim opět přidávejte boční prameny vlasů, dopleťte cop až do konce a zakončete gumičkou.

Holandský cop kolem hlavy

V létě oceníte i tuto variantu, kterou lze zvolit i jako účes na ples či do společnosti. Když už umíte holandský cop, můžete si ho začít zaplétat podél hlavy. Nejprve si vlasy rozdělte uprostřed hlavy na poloviny. Nejprve pracujte jen s pravou stranou. Rozdělte si ji na 3 prameny, které začněte zaplétat. Pravý pramen podpleťte pod středovým pramenem a to samé proveďte s levým pramenem. Přidávejte k nim opět postupně další vlasy. Takto spleťte všechny vlasy na jedné straně. Druhou stranu pak zaplétejte stejně. Vzniknou vám 2 copy, které obtočíte okolo hlavy. Nahoře je upevněte pinetkami.

Pořiďte si správný kartáč na vlasy

Správný kartáč pomůže při rozmotávání vlasů, dodá jim lesk, vyhlazuje a stimuluje vlasovou pokožku a nebude vás při česání tahat. Kartáčování ve sprše pomůže snížit kudrnatost vlasů. Hledejte kartáč pro kudrnaté vlasy. Na středně silné až silné vlasy vyberte rozmotávací kartáč s nylonovými štětinami nebos kančími štětinami, který se hodí pro vlasy každé délky a textury. Na husté vlasy je vhodný kartáč s nylonovými špendlíky s antistatickou podložkou z přírodní gumy. Odstraní zacuchaná místa a oddělí vlasy od sebe. Hodí se i pro finální styling a vyhlazování při sušení fénem. Křehké a jemné vlasy vyžadují jemný kartáč se senzitivními štětinkami, šetrný k vlasům i pokožce hlavy.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.