pergola v zimě

Zima v pergole: jak si zpříjemnit pobyt v chladu?

Málokdo z nás upřednostňuje pobyt ve vlhku a chladu, nicméně mnoho lidí pobyt venku v tomto období upřednostňuje. Aby se člověk zahřál, musí něco dělat; a tak při zazimování zahrady příliš neprodlévejte. Až bude práce hotová, můžete se na chvíli usadit a příjemně si odpočinout, a to právě v pergole. Jak ji uzpůsobit, abyste se zde cítili příjemně?

Zahradní pergola je skvělý způsob, jak si vytyčit místo ke strávení letních, ale i zimních večerů. K tomu, aby se dalo v pergole přežít během zimy, musíte ale vyřešit další vybavení. Možná jste teprve položili základy pro pergolu, ale nad některými věcmi, jako je třeba ohniště nebo zastřešení, můžete myslet i během výstavby.

Pořiďte si plynové ohřívadlo

Pobyt venku je snesitelný i v chladných obdobích, pokud v blízkosti místa, kde jste se usadili, rozděláte oheň. Nemusíte ale hned zakládat ohniště, ne vždy je to v dřevěné pergole možné. Můžete si však pořídit plynové ohřívadlo. Ohřívadlo obsahuje skutečný plamen ohně, který je však tak dobře krytý, že nemůže nikoho poranit. Přesto není dobrý nápad dotýkat se horkého ohřívadla. Plamen hořáku, který vytápí okolí, je možné regulovat. Jednodušší řešení je přemýšlet nad ohněm předem a vybudovat v pergole krb.

Zateplete pergolu

Zvláště máte-li v pergole zdroj tepla, je dobré pergolu alespoň mírně zateplit, aby teplo neunikalo a aby do pergoly nepronikal chlad. Použijte například plátěnou celtu nebo ochrannou plachtu, kterou se překrývají chatky nebo střechy pergol. Pokud nemáte krytou střechu, je dobré ji zakrýt. Není nutné (ani možné) ji zateplit stoprocentně. Důležité je zabránit tomu, aby na vás táhl průvan nebo aby na vás padala rosa.

Deky a přehozy

Pokud rádi posedáváte v pergole s výhledem ven a s ohřívadlem v zádech, přesto si pořiďte hodně dek a podsedáků. Zachumlejte se do nich, abyste neprochladli. Vlhký studený vzduch se dokáže provrtat až na holou kůži, zvláště když padá rosa a naše oblečení lehce navlhne. Dobrým nápadem je také pořízení vyhřívané deky na elektriku. Příjemná je také vlněná deka nebo měkká zvířecí kožešina. Taková výbava vám může zpříjemnit večer u sklenice vína nebo podzimní (či zimní) grilovačku v pátek večer.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.