Přelivové a skimmerové bazény na zahradu? Konec chození na veřejné plovárny

Také vás už unavuje, že jakmile vyrazíte do veřejného bazénu či na plovárnu, je tam plno lidí a pobyt ve vodě si kvůli tomu náležitě neužijete? Pak není nic jednoduššího než si pořídit vlastní bazén na zahradu. Jako velmi praktické se jeví hlavně přelivové bazény, případně skimmerové modely.

Před nadzemním bazénem zvolte raději zapuštěný

Abyste se mohli koupat opravdu plnohodnotně, je dobré zvolit dostatečně velký bazén s jednoduchým přístupem. Levné nadzemní varianty jsou spíše jen pro rychlé svlažení. Jestliže chcete mít maximální komfort, raději upřednostněte zapuštěné bazény s přelivem či skimmerovou technologií.

Rozdíl mezi přelivovou a skimmerovou verzí zahradního bazénu

Přelivové bazény jsou stále ještě rozšířenější variantou nežli skimmerové. Na svém okraji mají žlábky s mřížkou, do nichž voda přetéká a dostává se do filtračního zařízení, kde se vyčistí a míří zpět do bazénu. Skimmerové bazény oproti tomu mají odvod vody zabudovaný přímo ve stěnách. Rozdíl je v tom, že nemusejí být neustále plně napuštěné, filtrování vody je navíc efektivnější. Logicky jsou však skimmerové bazény přeci jen o trochu dražší nežli přelivové modely.

V dnešní době si u domu na zahradě můžete nechat vytvořit bazén přímo na míru. Klidně s atypickými tvary tak, jak vám vyhovuje, případně jaké jsou prostorové možnosti vašeho pozemku. Sázku na jistotu v každém případě představuje jakýkoliv bazén ALBIXON. Firma, která vám jej vytvoří, garantuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Zároveň doporučuje vybrat si zejména bazény vypláštěné těžkou fólií. Právě díky ní je totiž možné realizovat stavbu jakéhokoliv tvaru.

Zastřešení bazénu prodlouží sezonu

K zapuštěnému bazénu je dobré si pořídit odpovídající zastřešení. Pak se totiž můžete koupat klidně i na podzim, kdy už venku přeci jen nepanují tak příjemné klimatické podmínky. Prodloužíte si tak koupací sezonu. S kvalitním vyhříváním si lze v bazénu užívat třeba celý rok. Rázem pak zapomenete na přeplněné veřejné bazény a plovárny, kde po vás navíc chtějí nemalé vstupné.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.