Jak útulně zařídit podkrovní dětský pokoj?

Dětský pokoj v podkroví umožňuje netradiční řešení prostoru. Nábytek na míru vám pomůže vytvořit zajímavá úložná místa pod šikmou střechou, využít atypické prostory a ze skrytých koutků utvořit skrýš, kde si děti budou rády hrát. Jak podkroví nejlépe zařídit, aby vznikl pokoj snů? Tady je na podkrovní pokoje inspirace.

Malý dětský pokoj v podkroví

Podkrovní pokoj není vždy rozlehlý. Někdy má velké šikminy a mnoho trámových stojek, proto nejprve vyřešte postel. Klidně ji doplňte zásuvkou na skladování lůžkovin, sezónního oblečení či hraček. Pod okno dejte stůl na psaní a kreslení. Využijte nábytek na míru. Šikmé stěny střechy bývají atypické. Dejte dostatek úložných skříní, polic, boxů, košů a komod, které pojmou hračky, knihy i oblečení. Modulový a multifukční nábytek věšte i na zdi a využijte plochu na podlaze.

Barvy a materiály pro dětský pokoj v podkroví

Dětský pokoj by měl mít i klimatizaci pro zvýšení komfortu v létě i v zimě. Použijte baldachýny, žíněnky, polštářky, závěsy, deky, lampiony, houpací sítě, kapsáře a dekorace visící ze stropu dolů. Slaďte barvy, volte světlé odstíny a u materiálů se zaměřte na kvalitu a nábytek do dětského pokoje se zaoblenými hranami. Opakujte zvolený motiv. Pokud jde o dětský pokoj v podkroví pro dva, volte patrové postele nebo vysouvací šuplík. Dbejte na dostatek přirozeného i umělého světla. 

Dětský podkrovní pokoj ve skandinávském stylu

Využijte přírodní barvy, vzory i materiály i kožešiny, například jako kobereček před postel. Severský styl je čistý, útulný, praktický a funkční. Dřevo, bambus či ratan vynikne s výmalbou v přírodních tónech. Přidejte tapety s motivem hor, lesa i exotické divočiny, nebo stěny nechte čistě bílé. Jako dekorace pro relaxaci zvolte praktické deky, plédy a polštáře z přírodních materiálů, jako je bavlna, len a pletenina. Přidejte vintage nábytek a zrenovujte stolek či komodu po babičce.

Podkrovní pokoj pro kluka

Využijte oblíbené animované postavy z filmů a seriálů. Klučičí pokoj vyžaduje spoustu prostoru na hraní, cvičení, posilování a trénink. Sport je důležitou součástí života kluků. Pod strop pověste boxovací pytel a pro relaxaci houpací síť. Interiér může vypadat jako ponorka s mořem, loď s majákem, raketa s vesmírem či letadlo se signální věží. Pokoj v podkroví by měl mít oddělený hrací kout.

Podkrovní pokoj pro holku

Můžete vytvořit pokoj ve věži jako pro princeznu. Využijte květinové vzory, růžové, zlaté i vzdušné prvky. Okno olemujte záclonou a závěsy, zdi vymalujte pudrovou růžovou, přidejte zámeckou tapetu a podlahu dozdobte kusovým koberečkem. Využijte sloupy a trámy na zavěšení vybavení i dekorací a prostor rozdělte na více zón. Nechte zde hrací koutek na pravidelné posezení s kamarádkami, přidejte křesílka, pohovku, stolek, ale i houpačku. Holčičkám dejte šaty a kostýmy.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.