Jaký nábytek vybrat do dětského pokoje?

Při zařizování dětského pokojíčku klademe důraz nejen na barevné ladění jednotlivých bytových doplňků, ale hlavně na bezpečnost. Proto bychom měli pečlivě zvážit druh použitého materiálu a jeho zpracování. Tyto požadavky se mění dle věku dítěte. Na co si dát pozor?

Království pro ty nejmenší

Nábytek do dětského pokoje, kde většinu času budou trávit miminka a děti batolecího věku, tvoří zejména postýlka, přebalovací pult, šatní skříň nebo komoda, případně pohodlné křeslo. Jelikož malé děti mají tendenci všechno ochutnávat, měli bychom dbát na zdravotní nezávadnost povrchové úpravy nábytku. Nejvíce by nás ovšem měla zajímat bezpečnost, proto volíme nábytek se zaoblenými hranami a stabilní konstrukcí.

Když máte doma školáka

Pokojíček pro dítě školou povinné vybavíme psacím stolem a kvalitní židlí. Ideální variantou je rostoucí nábytek, který se přizpůsobuje výšce dítěte. Vrátíme-li se k psacímu stolu, měl by mít praktické rozměry, aby se u něho pohodlně učilo i trávil volný čas. Pracovní plochu vybíráme dostatečně velkou, aby se školák mohl věnovat tvořivým činnostem, jako jsou např. malování, vystřihování či slepování. U židlí dbáme na výškovou nastavitelnost sedáku v kombinaci s područkami, které ulevují zádům. Dětský nábytek doplníme dostatkem úložného prostoru, kam se rychle schovají hračky a stavebnice.

Jak má vypadat studentský pokoj?

Teenageři potřebují kromě prostorného psacího stolu a pohodlné kancelářské židle dostatečně velkou šatní skříň a postel, kde v tomto věku rádi lenoší. Pokoj je vhodné rozdělit na pracovní a odpočinkovou zónu, v níž se bude nacházet pohovka, křeslo či sedací vak. Interiér doplníme poličkami a regály, kam si studenti umístí knížky a upomínkové předměty. Nezapomeneme ani na bytové textilie v podobě dek, přehozů na postel a koberců, které pokoj pěkně zútulní.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.