Oznámení těhotenství – Jak to říct přítelovi a rodině

Jak oznámit těhotenství? Pokud nic lepšího nevymyslíte, zkuste svému partnerovi alespoň vhodně naaranžovat těhotenský test. Někdy je podle mnoha žen lepší u oznámení prostě nebýt.

Když máte těhotenský test

Těhotenský test je prvním potvrzením těhotenství. Podívejte se, jak poznat těhotenství. Můžete jej třeba zabalit jako dárek nebo jej vyfotit a fotku pak poslat partnerovi. Můžete mu také poslat fotku. Možná vám ale bude líto, že jste nemohla vidět jeho výraz, když vaši zprávu partner otevřel.

Když nemáte jistotu, že jste těhotná

Mnoho žen se shoduje, že neměly odvahu dávat manželovi už těhotenský test, protože si nebyly jisté, zda jsou těhotné. Svou zprávu tedy oznámily až ve chvíli, kdy už měly k dispozici fotku z ultrazvuku.

Dejte fotku z ultrazvuku v rámečku

Velmi originálním oznámením je také zabalit zarámovanou fotku z ultrazvuku. Budete mít památku na důležitou chvíli. Takto můžete oznámit radostnou zprávu partnerovi i rodině.

Obálka s překvapením

Do obálky vložte dopis s netradičním textem, jako třeba: „Gratulujeme plavci, který vyhrál závod! Cena bude k vyzvednutí za 9 měsíců. To už vás bude čekat porod. Přidat můžete pozitivní těhotenský test nebo fotku z ultrazvuku. Taková zásilka mu jistě vyrazí dech a možná přijdou i slzy radosti.

Romantické sdělení

Pokud máte pocit, že chlapi zrovna nejsou romantici, opak bývá pravdou, zvláště v případě, kdy se o miminko dlouho snažíte. Když to bude moc, vezměte si jako alibi mateřské hormony. Zkuste to třeba u romantické večeře. Můžete mu zabalit jako dárek i dudlík nebo dětské botičky.

Vezměte si na pomoc zrnko hrášku

Chyťte svého partnera večer za ruku a vtiskněte mu do jeho dlaně zrnko zeleného hrášku a pošeptejte mu, že takhle je přibližně veliké vaše budoucí děťátko. Představa děťátka o velikosti kuličky hrášku dojme i toho největšího tvrďáka.

Dítě na palubě

Svérázným způsobem oznámení radostné noviny je nálepka na auto s nápisem dítě na palubě. Pořiďte si jednu takovou dopředu a přilepte si ji večer na břicho, nebo rovnou partnerovi na auto. Obojí bude překvapení.

Oznámení těhotenství rodičům

Oznámení těhotenství rodičům je těžkou záležitostí. Nic vám nebrání zvednout telefon a ohlásit jim to rovnou. Můžete je také pozvat do restaurace na oběd a udělat situaci trošku slavnostnější.

I rodičům můžete dát dárek

Za rodiči můžete přijet i s dárkem a předat jim krabičku, ve které bude dudlík nebo dětské botičky. Možná si užijete jejich výraz. Dobrou nápovědou jsou právě tyto různé dárky. Může to být i knížka pohádek se vzkazem, abyste měli co číst vnoučatům…

Jak na to připrat své dítě

Pokud jste těhotná již podruhé, musíte na to připravit i své první dítě. Mohou vám pomoci pohádky i knížky. Připravte se také na to, že dítě bude muset informaci nějakou dobu vstřebat a chvilku může trvat, než mu to opravdu dojde. Pak už si jen zjistěte, jaké si sbalit věci do porodnice.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.