Obhajoba diplomové práce

Na tohle si dejte pozor při obhajobě diplomové (i jiné) práce

Napsat originální a kvalitní vysokoškolskou práci je velmi náročné. I když bude skvělá, můžete to hodně pokazit při její obhajobě. Proto se dnes podíváme na to, co byste při obhajobě neměli dělat.

Dávejte si pozor na své vystupování

Každý student se musí snažit, aby byl profesionální a zdvořilý. Nesmíte to ale přehánět. Arogance nebo přílišné sebevědomí vám spíš ublíží. Buďte přirození a nesnažte se tvářit, že víte všechno na světě. Myslete také na dobrou přípravu. Zkušenosti s vypracováním bakalářské práce (nebo jiné) vám poskytnou odborníci. Před komisí ale musíte na 100 % vědět, o čem mluvíte.

Samotná příprava práce je klíčová

Plagiátorství je nejhorší věc, které se můžete dopustit. Před odevzdáním práce si musíte být jisti, že je zcela původní a originální. Soustřeďte se také na správné citace a uvedení zdrojů. Důležité je ale nejen podoba práce a její jedinečnost, ale také váš vzhled. Budete se divit, ale při obhajobě je velmi důležité, jak působíte na komisi. Nezapomeňte se držet pár pravidel. Oblečení musí být:

  • profesionální,
  • čistý,
  • upravený,
  • vhodný pro tuto situaci.

Respektujte zpětnou vazbu i čas

V případě, že obdržíte zpětnou vazbu od vedoucího práce, držte se jí. Jedná se o radu člověka, který to s vámi myslí dobře a záleží mu na tom, abyste uspěli. Ignorování zpětné vazby bude působit nedbale a arogantně. Na obhajobu máte také stanovený čas. Vždy se ho držte. Klidně si předem prezentaci připravte a dávejte si pozor na to, abyste se do časového rámce vešli.

Při úspěšné obhajobě se můžete těšit na odměnu

Úspěšné napsání, odevzdání a prezentace diplomové nebo bakalářské práce je velkým milníkem v životě. Vysněné diamantové prsteny budou krásnou odměnou. Můžete to navrhnout rodině či partnerovi. Jako odměnu si ale můžete užít i mnoho dalších věcí.

Odpočinek je jedním z oblíbených způsobů studentů, jak titul oslavit. Legendární hotel Jasná v Nízkých Tatrách vám nabídne pohodlí, wellness a nádhernou přírodu v okolí. Na malou dovolenou si ale můžete zajet kamkoli v Čechách i v zahraničí. Tím to náležitě oslavíte!

Zdroj obrázku: Prostock-studio / Shutterstock.com

3/5 - (2 votes)

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.