Přínosy včelích produktů

Přínosy včelích produktů na vaše zdraví

Včely jsou fascinující stvoření, která produkují velké množství zdravých produktů. Lidé začínají dnes využívat i produkty, o kterých již nikdo dlouho nemluvil. Naše babičky je znaly, ale potom se nějak vytratily z našeho zřetele. Pravdou je, že včely nás mohou udržet velmi zdravé. Musíte jen vědět, co všechno nám nabízí a jaké přínosy poskytují. Mezi nejoblíbenější produkty patří:

  • med,
  • pyl,
  • mateří kašička,
  • vosk.

Přírodní sladidla mají mnoho benefitů

V první řadě se podíváme na ten nejznámější včelí produkt. Sladký včelí med nesmí chybět v žádné kuchyni. Jde o nejstarší a nejpřirozenější sladidlo, které se hodí do čaje, jogurtu i na chleba. Přinese vám hodně energie díky přírodním cukrům. Zároveň podporuje imunitní systém, trávení a hydratuje pokožku. Proto ho můžete přidat do krému a používat ho pro hydrataci. Má také antibakteriální vlastnosti, což vám pomůže hlavně během nachlazení, infekcí nebo zánětů v těle.

Blahodárné vlastnosti včelího mléka

Jedním z nejstarších produktů je tzv. včelí mléko. Sloužilo jako potrava pro včelí královnu, ale nyní ho využíváme hlavně pro své zdraví. S imunitou, mentálním zdravím, hormony i plodností pomůže mateří kašička. Jde o velmi komplexní látku, která je velmi bohatá na živiny, vitamíny a minerály. Přidat ji můžete také do své kosmetiky, jestli chcete dosáhnout anti-aging efektu. Pomůže vám mnohem více než klasické krémy z drogerie, které slibují zázračné efekty.

Jak začlenit včelí produkty do běžného života?

S medem je to velmi jednoduché. Snadno si ho vychutnáte hlavně při snídani a právě v tuto denní dobu byste ho také měli konzumovat. Právě ráno vám dodá největší množství energie, ze kterého budete čerpat po velkou část dne. Mateří kašičku najdete ve formě kapslí, prášku nebo již jako součást kosmetiky. Nesmíte jen překročit doporučené dávkování, abyste si neublížili.

Zdroj obrázku: Soyka / stock.adobe.com

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.