Je vám v posteli horko? Nebo naopak zima? Možná je na vině nevhodné ložní povlečení!

Kvalitní lůžkoviny spolu s matrací správné tvrdosti mají na náš spánek mnohem větší vliv, než se mnozí domnívají. Zatímco nocování na nevhodné matraci se většinou projevuje na stavu našeho pohybového aparátu, nekvalitní lůžkoviny často stojí za nepříjemnými kožními problémy a alergickými projevy. Co tedy udělat pro to, aby čas, který strávíme v posteli, což je až třetina našeho života, našemu zdraví prospíval, a ne ho ničil?

Role kvalitního povlečení

Kvalitní matrace z přírodního materiálu a především správné tvrdosti je základem. Následovaná kvalitním povlečením. Na podzim a zimu doporučujeme povlečení flanelové, krepové, z mikrovlákna, mikroflanelu či mikroplyše. Jaký materiál zvolit? To záleží především na tom, jak zimomřiví jste, popřípadě jak velké mrazy nás čekají.

Vhodné povlečení na zimu

Do opravdu třeskutých mrazů lze jen doporučit hřejivý a měkoučký mikroflanel, popřípadě mikroplyš. Tyto materiály se uživatelům často pletou. Oba jsou velmi hebké a měkké na dotek. Liší se od sebe v podstatě jen délkou chlupu – chlup povlečení mikroplyšového je ve srovnání s chlupem mikroflanelovým zhruba dvojnásobně delší. Dále zákazníci často zaměňují pojem flanel a mikroflanel. Zatímco flanel je stoprocentní bavlna, mikroflanel je vyloženě syntetickým materiálem.

Vybíráme dětské povlečení

Materiál by měl být klíčovým parametrem i při výběru dětského povlečení. Při jeho výběru mějte na paměti, že dětská pokožka je mnohem více citlivá než kůže dospělých. Z tohoto důvodu by v hledáčku vašeho zájmu měly být čistě přírodní materiály v čele se stoprocentní hladkou bavlnou. U dětského povlečení však nemalou roli hrají barvy a vzory. Děti obzvláště rády uléhají do lůžkovin s motivy jejich oblíbených postaviček a zvířátek. Krásné motivy najdete například na e-shopu vesna.cz, kde jsou k sehnání kouzelná povlečení s motivem králíčka, morčete, kočičky, buldočka či ježka. Jedná se o tak autentické fototisky, které navozují dojem, že dané zvířátko máte přímo na dosah. Jen se ho dotknout.

Standardní, nebo prodloužené povlečení? Víme, kde seženete oboje!

Změřte si přikrývku

Před koupí ložního povlečení si v každém případě nezapomeňte přeměřit přikrývku! Třeba nemáte tu standardní (140 × 200 cm), ale prodlouženou, k níž budete muset zvolit prodloužené povlečení (140 × 200 cm). Ale nebojte, i to je na e-shopu vesna.cz k mání. Tak neváhejte!

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.