Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru?

Máte rádi vánoční atmosféru a chcete si s dětmi udělat krásné vánoční dekorace? Přinášíme vám pár inspirací a návodů, jak vyrobit pěkné vánoční dekorace z papíru.

Výroba domácích ozdob je jednou z oblíbených činností, kterou bezpečně zabavíte nejen sebe, ale zejména své děti. Můžete s nimi vymýšlet různé barevné kombinace, tvary a vzory, podpoříte kreativitu dětí i celé rodiny a navíc ještě strávíte čas v kruhu svých nejmilovanějších. V neposlední řadě ušetříte peníze v rodinném rozpočtu, protože nemusíte utrácet za drahé ozdoby. Fantazii se meze nekladou, proto si můžete vyrobit opravdu cokoliv. Třeba hvězdu na stromeček, věnec na stůl, srdce do ložnice, anděla na komodu, sněhové vločky do oken a vánoční řetěz na stromek. 

Hvězdy z papíru mohou být pokaždé jiné:

Hvězda z papíru

Hvězda vyrobená z papíru může být sněhově bílá, modrá i jinak barevná, nebo třeba vyrobená z notového papíru. Vystřihněte si vánoční hvězdy, sněhové vločky i jiné vzory. Pak hvězdy naskládejte na sebe a na šicím stroji nebo ručně uprostřed sešijte barevnou stuhou k sobě a nechte ji na začátku i na konci přesahovat. Na vrchní očko umístěte háček na pověšení ozdoby. Listy hvězdy přehněte tak, ať působí bohatě.   

Papírové vánoční stromečky

Vyrobte si papírové kužele z tvrdšího papíru. Smotejte jej do kornoutu a vytvořte si tak základ stromečku. Na papírové vánoční stromečky budete dále potřebovat barevné či jednobarevné papíry, lepidlo, nůžky a dostatek fantazie. K výrobě stromečku na stůl použijte tvrdý papír na vytvoření kužele, na slepení použijte lepidlo, izolepu a nůžky. Pak vezměte barevné papíry nebo balicí papír a nahoru připevníte vystřiženou hvězdu. Papírové pásky pak vždy natočte na tužku, ať se pěkně u konce zakroutí a pak je lepte v řadě dokola od spodu stromečku až nahoru.

Náš tip:

Z proužků můžete vytvořit i kapičky a lepit je na kužel opět od spodu nahoru.

Barevný stromeček z košíčků na muffiny

Barevný stromeček si snadno vytvoříte i z papírových košíčků, které ustřihnete a postupně je nasazujete nebo lepíte dokola na kužel z tvrdého papíru nebo lepenky. Stačí vám k tomu barevné papírové košíčky, kužel, nůžky a lepidlo. Můžete použít i kužel z polystyrenu, který je pevnější. Pak na něj připínejte špendlíky a papírové košíčky. Pro dosáhnutí pěkně pestré barevné kombinace můžete barvy papírových košíčku prostřídat.

Stromeček může vypadat i jinak:

Sněžná koule

Na tuto kouli budete potřebovat polystyrenový základ ve tvaru koule, na který pak postupně nalepíte květiny, hvězdičky nebo malé sněhové vločky vystříhané z papíru. Pak k nim doplníte o korálky, nahoru připevníte stuhu a zavěsíte. Malé květinky, hvězdičky nebo vločky můžete také zakoupit již hotové ve specializovaných drogeriích, papírnictví, galanterii nebo květinářství.

Vyzkoušejte i další ozdoby:

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.