Jak vyčistit zelenou vodu v bazénu?

Letní pohodu u vody snadno pokazí nadměrná koncentrace řas ve vašem bazénu. Přemýšlíte, jak zatočit s řasou a vyčistit zelenou vodu v bazénu? Prevence je snadná. Podívejte se, jak se odporně zelené vody v bazénu zbavit natrvalo.

Stačí pár horkých dnů a voda v bazénu je zelená. Spíše než důsledek špatné péče jde o náhlé oteplení, které naruší hladinu pH. Samotná barva vznikne jako důsledek zvýšené koncentrace zelených řas. Jejich přítomnost ve vodě je přirozená i při pravidelné filtraci. Zvýšenou koncentraci provází slizký povlak na stěnách nádrže.

Jak bazén vyčistit od zelených řas

K tomu, abychom se zelené vody v bazénu zbavili, nestačí jen klasická bazénová chemie, která slouží jen k dlouhodobé údržbě a zabere, až budou řasy zcela zlikvidovány. Zvolte Algicid, který je snadno k dostání i online. Přesně dodržte dávkování, aplikaci a dobu působení produktu a odstraňte zakalení.

Jak odstranit zbytky řas

Pak je třeba ještě odstranit těla samotných řas z vody. Použijte vločkovací přípravky, které na sebe nečistoty navážou a klesnou ke dnu, odkud je snadno vysajete bazénovým vysavačem. Během procesu vodu v bazénu nefiltrujte.

Dbejte na pravidelnou péči

Řasy a další nečistoty je třeba zcela dostat z bazénu. Nestačí jen vyměnit vodu nebo ji procirkulovat přes filtr, který malé částice nezachytí a spíše se sám zanese. Pokud se vám podaří zelené vody zbavit, je čas opět nasadit pravidelnou chemii, filtraci a hlídat hladinu pH. Nezapomínejte pravidelně čistit samotný filtr a filtrační systém. Odměnou bude průzračně čistá bazénová voda, která vás za horkých dní ochladí.

Čištění bazénu Savem

Existují konkrétní prostředky značky Savo, přímo určené k čistění bazénů. Savo Chlor Šok zlikviduje řasy, pak aplikujte Savo Vločkovač nebo Savo Projasňovač, který pomůže filtračnímu systému nakonec odvést z vody všechny zbytky řas. Pokud je stav vody opravdu kritický, sáhněte po Savu Originál, které začne účinkovat bezprostředně po aplikaci do vody. Pak aplikujte Savo Chlor Šok, Vločkovač, Projasňovač a tablety. Pro bezpečné koupání kontrolujte hodnotu chloru.

Bezchlórová chemie

Jako alternativu k přípravkům na bázi chlóru využijte bezchlórovou chemii, která tolik nezatěžuje příslušenství bazénu ani zdraví koupajících. Často se využívá i modrá skalice. Zcela přírodní cestou lze čištění vody řešit vybudováním koupacího jezírka s biotopem.

Proč je třeba občas použít bazénovou chemii

Z kůže a sliznic osob se do bazénové vody smývají sekrety, pot, maz, zbytky kosmetických prostředků, opalovacích krémů a mýdel, které zhoršují kvalitu vody a podporují množení různých mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry, plísně a kvasinky. Přípravky na čištění bazénu jsou nejefektnějším desinfekčním prostředkem, protože zachytí většinu patogenů, ale i prvoků a jejich odolná stadia.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.