Jak vybrat barvu do ložnice? 9 tipů

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změnit vzhled a dojem z vaší ložnice, je zajímavá barva. Při vytváření stylové ložnice popusťte uzdu svojí fantazii. S jakými barvami se budete cítit nejvíce uvolněně a útulně? Podívejme se na to.

1.   Přírodní tóny v odstínech hnědé

Vytvořte elegantní vzhled s tmavými tóny hnědé a světlými tóny béžové barvy, doplňte vše přírodními prvky dřeva a vše podtrhněte krémovými akcenty. Zemité barvy mohou zahrnovat podlahy a nábytek třeba z přírodního dubu s dominantní dřevěnou postelí z masivu. Barevná paleta je vždy odvozena z tónů vámi použitého dřeva. Doplňte i povlečení a textil v podobných přírodních odstínech.

2.   Žlutá ložnice plná slunce

Tato ložnice dosahuje své slunečné a tropické atmosféry pomocí zářivé žluté barvy, jedinečných textilií a zářivých doplňků. Může to být ložnice pro dospělé i pro mladou slečnu. Můžete namalovat celou žlutou stěnu, nebo zvolit pruhy, květiny a jiné dekorační prvky. Vše záleží jen na vaší fantazii.

3.   Zelená ložnice plná životní energie

Vyzkoušejte odstíny zelené barvy na stěnách, zapojte zelené doplňky a textilie. Zelená může mít pestrou, bohatou a živou paletu barev. Získejte čisté malířské linie, vymalujte jednu či více stěn, použijte pruhy či vzory. Vaší fantazii se meze nekladou.

4.   Oranžové a lososové barvy v ložnici

Pro všechny milovníky energie jsou vhodné hřejivé odstíny oranžové a lososové barvy. Použijte je na stěny, povlečení, polštáře, závěsy, lampičky i jiné doplňky. Výsledek bude útulný, hřejivý a dokonalý.

5.   Tlumené šedé tóny v ložnici

Tmavší nebo tlumené odstíny šedé barvy pohlcují světlo a vytvářejí efekt vyzývající k navození hluboké relaxace. Vytvoření kontrastu s měkkými neutrálními barvami činí tento prostor velmi uklidňujícím, příjemným a útulným.

6.   Unikátní a klidné odstíny modré barvy v ložnici

Modré odstíny barev jsou sice chladnější, díky tomu vás však zklidní a ukolébají k relaxaci a hlubokému spánku. Modrá je nadčasová, elegantní, romantická, jemná a uklidňující. Do ložnice je jednou z nejčastěji používaných barev.

7.   Nadčasová fialová ve vaší ložnici

Fialová barva je duchovní, spirituální, klidná a relaxační. Jde o jednu z nejčastěji používaných barev v ložnici. Můžete ji kombinovat tradičně s neutrální bílou, ale můžete naopak zvolit i netradiční kombinaci barev, jako je na obrázku.

8.   Nadčasová starorůžová ložnice

Velmi častou barvou v ložnici je také starorůžová barva. Vyzkoušejte třeba netradiční kombinaci, jak vidíte na obrázku. Můžete ji také kombinovat tradičně s neutrální bílou. Tato barva působí útulně a čistě.

9.   Netradiční ložnice v olivové barvě

Pokud se vám zdají všechny barvy neokoukané a nudné, co třeba ložnice v olivové barvě? Když to s ní nepřeženete a doplníte ji elegantní bílou či krémovou barvou. Výsledek bude velmi útulný a originální. Jakmile budete s ložnicí hotovi, podívejte se, jaká se hodí barva do kuchyně.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.