Jakou vybrat barvu do kuchyně?

Kuchyně je místem, kde vaříme a často je v ní i jídelní kout, kde se setkáváme s rodinou a přáteli při dobrém jídle. Pro někoho je kuchyně jen praktickou místností, která slouží především k vaření a podávání pokrmů. Pro mnoho z nás jde současně o místo, kde chceme strávit poklidné chvíle u jednoho stolu.

Ať už svoji kuchyni vnímáte jakkoli, vhodná volba barev pro výmalbu je velmi důležitá. Barvy podporují ale i potlačují chuť k jídlu, nabíjejí nás energií, nebo nás naopak uklidňují. Co očekáváte od své kuchyně?

Načerpejte energii se žlutou barvou slunce

Pokud vaše první kroky ihned po probuzení směřují právě do kuchyně, kde si vychutnáte pořádně silný šálek kávy, zkuste svou kuchyň vymalovat na žluto. Žlutá barva je opravdu veselá, působí optimisticky, zvedne nám náladu už po ránu a především nás doslova nabije životodárnou energií na celý den. Budete hýřit dobrou náladou a den bude mnohem krásnější.

Nechte se hýčkat hřejivou oranžovou

Další skvělá barva, plná optimismu a energie, která je vhodná do každé moderní kuchyně, je oranžová. Tato barva v mnoha svých sytých i pastelových odstínech dokáže zahřát na první pohled. Je příjemná, zářivá, hřejivá a do kuchyněk krásně hodí. Pokud máte rádi pocit štěstí a radosti, dobrou náladu a veselou atmosféru, vsaďte na ni. Žlutá a oranžová skvěle doplňují interiér, vytváří pozitivní atmosféru a zvyšují chuť k jídlu.

Uklidněte nervy, zažeňte stres a získejte klid s krémovou

Pokud už každé ráno potřebujete nasát klidnou atmosféru a chcete si v pohodě vychutnat šálek horké kávy nebo čaje, dejte si do kuchyně krémově vanilkovou barvu. Je uklidňující a podporuje chuť k jídlu. A na stěnách kuchyně se bude opravdu báječně vyjímat a skvěle zapadne do ranního uklidňujícího rituálu.

Bílá klasika navozující řád

Pokud jste konzervativní, nemáte rádi změnu a nechcete nic složitě vybírat, vsaďte na klasiku. Bílá výmalba kuchyně se hodí k sytě zbarveným, rustikálním kuchyňským linkám. A pokud je i vaše kuchyňská sestava laděna do přírodních barev, bude tato barva naprosto ideální a nerušivá.

Zelená je úžasná, s modrou opatrně

Zelená je barva přírody. Působí na nás velmi pozitivně, velmi dobře kombinuje se dřevem i bílou barvou, působí nesmírně svěžím, čistým a uklidňujícím dojmem. Modrá barva sice uklidňuje, ale studené odstíny v kombinaci s nerezem mohou udělat z kuchyně hotové ledové království.

S červenou a černou jen zlehka

S červenou barvou to raději nepřehánějte. Můžete zapojit červené doplňky, třeba do bílé nebo šedé kuchyně, pro podpoření energie. Černobílá kombinace je módní a nadčasová, v kuchyni je však trošku studená.

Malé a velké kuchyně

Pokud vaše kuchyň neoplývá dostatečným prostorem, vyhněte se tmavým a sytým barvám. Do větších prostor si je můžete dovolit, ale malé místnosti by tmavé barvy mohly ještě více opticky zmenšit. Světlé tóny působí nesmírně svěže, moderně a vzdušně. Dřevo a přírodní barvy působí decentně a elegantně. Do prostorných kuchyní zvolte klidně výrazné barvy. Zvolte barvy, které na vás působí dobře, máte je rádi a podpoří váš apetit.

4.9/5 - (17 votes)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.