mytí_oken_PR

Jak umýt okna bez šmouh?

Vánoce úzce souvisí s nepříliš oblíbeným předvánočním úklidem. Abyste mohli obléknout okna do svátečního, je potřeba je nejprve perfektně umýt a naleštit. Jak na to, aby šla práce pěkně od ruky, příliš dlouho netrvala a výsledek byl perfektní?

Základem úspěchu je správný postup

V prvé řadě je důležité nepodcenit přípravu. Den, kdy budete mýt okna, by nemělo být ani přílišné vedro, ani zima. Zároveň vám do oken nesmí svítit slunce, neboť byste je leštili do nekonečna. Nejprve vyklidíme vše z parapetu, sundáme záclony a odstraníme případné pavučiny. V první fázi se pustíme do umytí žaluzií, poté následuje vyčištění rámů. Tajemství, jak umýt okna bez šmouh, spočívá rovněž v použití kvalitních saponátů. Rozhodně se vyhneme abrazivním přípravkům, jako jsou písky nebo podobné přípravky na nádobí.

Mytí oken rychle a efektivně

Existuje celá řada pomůcek, které vám tento nepopulární druh úklidu usnadní. Zašpiněná okna umyjete buď běžným způsobem, k němuž budete potřebovat čisticí prostředek, vodu, houbičku a stěrku na okna. Poté je nablýskáte lešticím přípravkem v kombinaci s hadříkem z mikrovlákna. Nebo vsadíte na vysavač na okna, s nímž bude úklid trvat mnohem kratší dobu, a vystačíte si pouze s jedním pomocníkem. Kompaktní čističe oken pracují na principu inovativního odsávání vody, díky němuž budou okna jako mávnutím proutku čistá a bez šmouh. S jejich pomocí zcela bez námahy vyčistíte nejen okna, ale též sprchové kouty, zrcadla či dlaždičky.

Osvědčené babské rady

Naše babičky si uměly s mytím oken také hravě poradit. Lesk i těm nejvíce zašpiněným oknům vrátí ocet rozmíchaný v teplé vodě. Stejnou službu prokáže také slaná voda, dětský šampon či vanilkový pudink. Leštění oken usnadní novinový papír, staré silonky a jelenice. Patříte-li mezi zastánce ekologie, kteří chemickým přípravkům neholdují, určitě tyto zaručené tipy vyzkoušejte.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.