Tipy a rady, jak sundat umělé nehty

Umělé nehty, které odrůstají, nevypadají moc hezky. Pokud si potřebujete sundat umělé nehty a váš kosmetický salón či nehtové studio jsou momentálně zavřené, anebo je nemáte v dosahu, nehty si můžete zkusit sundat sami. Jak si s odstraněním nehtů poradit doma tak, abychom si nehty a nehtová lůžka nepoškodili?

Gelové či akrylové nehty po aplikaci vypadají pěkně a dost dlouho nám tak i vydrží. Pod vrstvou gelu či akrylu dorůstají vlastní nehty a vznikají nevzhledné odrosty. Jak nám ale odrůstají, je třeba gel k nehtovým lůžkům doplnit, nebo je zcela sundat. V případě, že si budete počínat opatrně, zbytky umělých nehtů si můžete odstranit i sami doma. Po jejich sundání však nebudou nehty pěkné. Jak je ošetřit a upravit?

Olejíček na nehtovou kůžičku

Na nehet a nehtovou kůžičku si naneste pečující olejíček, který ji krásně zjemní a částečně ochrání před nadměrným vysušováním při použití acetonu v odlakovači. Pak prodlouženou část umělého nehtu přesahující vlastního nehtu velmi opatrně odstřihněte pomocí kleštiček na nehty.

Opilování nehtů

Na pilování nehtů použijte klasický pilník na nehty nebo speciální brusku na nehty, se kterou vám to půjde mnohem rychleji. Nejprve začněte hrubším povrchem. Jakmile se budete přibližovat k vlastnímu nehtu, sáhněte po jemnějším pilníku. Snažte se opilovat a obrousit co nejvíce gelu, ale dejte si přitom pozor, abyste nepoškodili vlastní nehet. Malou vrstvu gelu na nehtu ponechejte.

Odlakování nehtů acetonem

Na gelové nehty si nejprve rozstříhejte odličovací tamponky na čtvrtky a na každý nehet si položte jeden kousek namočený v acetonu. Pak si zabalte nehty do alobalu a nechte působit přibližně 20 minut.

Odstranění zbytků gelu špachtličkou

Porušené zbytky měkkého gelu následně opatrně odchlipujte z nehtu špachtličkou na nehty, která bývá součástí manikúry, anebo pomocí pomerančového dřívka. Pokud vám to nejde, opakujte proces odlakování acetonem a nechte ho na nehtech dalších pár minu působit. Zbytky gelu z nehtu nakonec obruste jemným pilníkem.

Ošetření nehtů

Protože aceton opravdu hodně vysušuje, je třeba nehtům dodat výživu. Nakonec si pečlivě umyjte ruce mýdlem a namažte si je hydratačním krémem na ruce. Pečující olejíček si naneste na nehty a nehtovou kůžičku kolem. Po delší době je jednoduché nehty sundat i zubní nití.

Odstranění umělých nehtů zubní nití

Jestliže jsou umělé nehty starší a hodně odrostlé, dalším způsobem, jak je sundat, je použít zubní nit. Na čerstvé nehty to nefunguje, protože ještě dobře drží. Pomocí pomerančového dřívka nebo špachtličky z manikúry díky tomu umělé nehty na krajích jemně uvolníte. Následně nehet vždy pomalu podeberte zubní nití a pohybujte s ní střídavě ze strany na stranu tak dlouho, dokud se umělý nehet neuvolní. Můžete sice použít i klasickou nit, ale potřebujete k tomu pomocníka. Zubní nit je díky strojku již při zakoupení uchycená ve flosseru či mečíku.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.