Kvalitní pohodlná matrace

Jak si vybrat k masivní posteli a pohodlné matraci kvalitní rošt

Při nákupu nové matrace se většinou nabízí i otázka, zda není na čase pořídit i nový rošt. Matrace je většinou jednostranně zatěžovaná v jejím středu a rošt rovnoměrně rozkládá zatížení. Jak tedy vybrat k posteli z masivu a nové matraci vhodný rošt?

Proč je rošt tak důležitý

Rošt potřebujeme kvůli pohodlíodvětrávání matrace i kvůli pružení, díky němuž rošt rovnoměrně rozkládá zatížení, kterému pod tíhou těla matrace čelí a pomáhá tím udržet její anatomický a stabilní povrch. Kromě odvedení vlhkosti nám zajišťuje rošt i vysoký komfort. Matrace, které leží na kvalitním roštu, jsou mnohem pohodlnější, než matrace na tvrdé a neprodyšné desce. Pak už stačí si rozmyslet, zda zvolíte statický nebo polohovací taštičkový či lamelový rošt. Vyklápěcí či výklopné rošty vám umožnísnadný přístup do úložných prostor postele.

Jednotlivé typy roštů

Nejčastěji se můžete setkat s rošty lamelovýmilaťovými nebo destičkovými či segmentovýmiLaťové rošty se vyrábějí z měkkého smrkového dřeva, nepruží a mají malou nosnost. Lamelové rošty jsou z rozličných materiálů a mají různý počet lamel. Vyznačují se dobrou pružností a prodyšnostílamely jsou polohovatelné a zdvojené v oblasti beder a ramenou, díky čemuž snesou větší zatížení a nedochází k deformaci matrace. Segmentový či destičkový rošt jsou snadno polohovatelný a často i v motorové variantě. 

Šatní skříně a regály

Úložné prostory potřebujeme nejen do ložnice. Rozdílnost v úložných prostorech šatních skříní je však často opravdu značná. Soustřeďte se na to, kolik má skříň policzásuvek a boxů, jaká je její hloubka i kde jsou umístěné šatní tyče. Novým trendem v designu skříní jsou kromě zrcadlových dveří i prosklená průčelí nebo vnitřní prostor osvětlený LED diodami. Volně stojící skříň by měla být stabilní a dobře uzavíratelná, popřípadě uzamykatelná. Tam, kam se vám nevejdou šatní skříně, určitě využijete zajímavé regály v různém rozměru, tvaru i designu.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.