Jak se zbavit strií a co pomáhá?

Pokud se stydíte za strie, zkuste s nimi něco udělat. Viditelné linie, které můžete spatřit na kůži, se dají odstranit přírodní cestou nebo pomocí moderních technologií.  

Strie vznikají v těhotenství a po porodu, při rychlém růstu i přibírání. Mohou za ně i hormony, které často způsobují váhový přírůstek nebo naopak úbytek. Svou roli hraje i antikoncepce a další léky. Mimo lékařských a kosmetických přístrojů či přípravků na chemické bázi můžete použít i přírodní cestu. Jak se zbavit strií na problémových partiích, jako jsou prsa, stehna, zadek, břicho, boky, záda i paže.

Metody používané k odstranění strií

 • Odstranění strií laserem výrazně zlepší jejich vzhled
 • Metoda radiofrekvence remodeluje kůži
 • Mikrodermabraze – odstraňuje odumřelou vrstvu kůže a zmírňuje příznaky stárnutí
 • Mezoterapie – aplikace kyseliny hyaluronové, plazmy, vitamínů a koktejlu omlazujících látek injekčně do podkoží mikrojehličkou
 • Mezotransdukce – umožní aktivním látkám pronikat skrz rohovou vrstvu pokožky, zlepší vodivost a propustnost buněčných membrán
 • Abdominoplastika – chirurgický zákrok odstraní kožní nadbytek na břiše

Přirozený proces hojení pokožky podpoříte hydratací pomocí specializovaných přípravků, jako je pečující olej na strie Bi‑Oil, Weleda olej na strie, krém na strie Elasti‑Q, Bepanthen krém proti striím nebo třeba Eucerin tělový olej proti striím. Používejte je i v těhotenství, kdy se mění velikost prsou, břicha či stehen.

Odstranění strií s cukrem a citronem s mandlovým olejem

Co budete potřebovat:

 • Cukr
 • Citronová šťáva
 • Mandlový olej

V čisté nádobě smíchejte ingredience a směs aplikujte na pokožku, kde se strie nacházejí. Směs můžete používat i jako na peeling. Strie díky tomu rychleji vyblednou a začnou se hojit.

Aloe Vera s vitamíny na strie

Co budete potřebovat:

 • Aloe Vera
 • Vlažná voda
 • Vitamín A a B v kapslích

Kapsle je nejprve třeba otevřít a olej z nich opatrně vylít do vlažné vody s Aloe Vera. Vše smíchejte do konzistence gelu a potřete jím břicho a další partie.

Vitamín E, olivový i ricinový olej na strie

Olej s vitamínem E smíchejte s olivovým olejem a naneste na pokožku nejlépe dvakrát denně. Výborný efekt má i nahřátý ricinový olej. Proti striím je vhodný i kokosový olej nebo arganový olej, nebo sádlo, které neobsahuje sůl. Můžete také aplikovat mírně rozšlehané syrové vejce nebo jen našlehané bílky přímo na pokožku, anebo vymačkanou šťávu ze syrových brambor s trochou vlažné vody.

Zařaďte do jídelníčku kyselinu glykolovou

Kyselina glykolová zvyšuje množství kolagenu v pokožce a kůže se díky ní zbavuje strií. Nachází se hlavně v melounu, ananasu a kyselých hroznech.

Hydratujte zevnitř

Pijte dostatečné množství čisté a neperlivé vody po celý den, ať si udržíte hydratovanou pokožku. Striím minimalizujete riziko vzniku a usnadníte i jejich hojení.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.