akne

Jak se zbavit akné jednou provždy?

Akné vzniká hromaděním mazu v mazové žláze, kterému brání v odtoku nečistoty a částečky odumřelé kůže na povrchu. Vznikne komedon neboli zátka, která ucpe pór a dochází k dalšímu hromadění kožního mazu. Někdy dojde k prasknutí či zánětu. Stav zhoršuje i přítomnost bakterií. Jak se zbavit akné? Podívejme se na to.

Důkladně si čistěte pleť

Každý večer, ale i ráno si vyčistěte pleť. Nepoužívejte mýdlo. Vhodné je pleťové mléko, pleťová či micelární voda a na závěr tonikum a hydratační krém. Zatvrdlé pupínky nevymačkávejte a všechny prasklé pupínky desinfikujte, jinak se infekce rozšíří. Na akné a černé tečky pomáhá i pravidelná návštěva kosmetického salonu.

akne

Dekorativní kosmetiku kupujte s rozvahou

Drahé přípravky nemusí být nejkvalitnější. Vybírejte přírodní produkty a sledujte složení, ať se vám nezanesou póry. Kvalitní make-up dovolí pleti dýchat a chrání ji před vnějšími faktory. Vybírejte si i pečující kosmetiku, určenou přímo pro vaši pleť. Pokud vám naše rady nepomohou a ani za půl roku neuvidíte zlepšení, navštivte dermatologa. Akné může signalizovat i nemoc vyžadující antibiotika či jiná léčiva.

Pořiďte si lokální mast

Pořiďte si lokální mast nebo gel na akné a nanášejte na postižená místa. Výborné je také konopí nebo tea tree oil. Na vysušení pupínku pomůže i trocha zubní pasty. Na rychlou pomoc použijte kostku ledu. Zlepšíte krevní oběh a stáhnete póry.

Všeho moc škodí

Nepoužívejte až příliš velké množství přípravků, ať si neucpáváte póry. Drsný peeling vynechejte, ať si pleť nerozdráždíte a akné se vám nerozšíří ještě víc.

Nesahejte si na obličej

Během dne si nesahejte na obličej nemytýma rukama, ať si na pleť nezanášíte další nečistoty a bakterie. Jedině tak se bude pokožka hojit.

akne

Česnek, droždí i petrželová nať

Česnek má antibakteriální, protizánětlivé, protiplísňové a antioxidační účinky. Rozpulte ho a přejíždějte jím několikrát za den po postižených místech pleti. Pak ji opláchněte vlažnou vodou. Zázračný lék na dokonalou pleť je také droždí. Jezte ho, dávejte si jej jako pleťovou masku. Zabírá i pleťová voda z petrželové nati.

Upravte svůj jídelníček a pitný režim

Zapomeňte na fast food, tučné, smažené, slané pochutiny, čokoládu, sladkosti a sladké limonády, ale i tučné mléčné výrobky, cigarety a alkohol. Dostatečně hydratujte se pomocí čisté a neperlivé vody. Zařaďte zdravé potraviny, celozrnné pečivo, ovoce a zeleninu. Hlavní je omezit cukr, sůl i nezdravé tuky.

slunce, žena, pleť

Hýbejte se a cvičte

U cvičení se zapotíte, rozběhnete metabolismus a přispějete ke zlepšení své pleti. Důležitý je i pohyb během dne a pobyt na čerstvém vzduchu. Budete mít dobrou náladu, lepší kondici a nižší číslo na váze.

Zaměřte se na dostatečný a kvalitní spánek

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek zregeneruje tělo, mysl i vaši pleť. Odpočívejte, relaxujte, nestresujte se a vaše pleť vám za to poděkuje svým vzhledem.  

Choďte na sluníčko pro vitamín D

Opalování může pomoci i při léčbě akné. Pleti totiž dodá vitamín D. Nikdy se, ale neopalujte bez kvalitní UV ochrany, ať si nezaděláváte na vrásky a rakovinu kůže.

Rate this post

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.