úklid koupelny

Jak na rychlý a efektivní úklid koupelny?

Při úklidu koupelny se zaměřte zejména na koupelnové baterie, sprchový kout či vanu, toaletu a spáry. Poradíme vám, jak uklidit koupelnu rychle a efektivně. 

Připravte si pomůcky, čisticí prostředky i prostor

Nachystejte si čisticí prostředky, kbelík, kartáče, hadříky, houbičky i gumové rukavice. Vhodné jsou i jednorázové vlhké utěrky, které však nesplachujte do toalety, jinak se ucpe. Z umyvadla, vany a sprchového koutu odstraňte kosmetiku a ručníky, předložky i sprchový závěs vyperte. Vysypte odpadkový koš, vnitřek vypláchněte směsí vody a octa kvůli desinfekci a zápachu vložte do něj nový sáček.

Při úklidu postupujte systematicky od shora dolů

Při úklidu koupelny i toalety postupujte vždy od shora dolů. Nastříkejte si čisticí prostředek na umyvadlo, vaničku sprchového koutu nebo vanu, vystříkejte odpady, ponořte sprchovou hadici do čistícího roztoku vody a octa a nalijte WC gel do mísy toalety. Bílá koupelna, koupelnový nábytek, dlažba a obklady je trochu náročnější, protože se spáry častěji zanáší. Obzvláště u tvrdé vody se vodní kámen tvoří více. Prostředky nechte chvíli působit a mezitím vyleštěte zrcadlo.

Odstraňte prach, vodní kámen i plíseň

Prach utřete z polic, nábytku, svítidel, topení i větracích otvorů včetně prostoru za pračkou. Vodovodní baterie nastříkejte přípravkem na nerez, setřete vlhkým hadříkem a vyleštěte suchým hadrem nebo papírovou utěrkou. Do rohů sprchového kouta či vany naneste přípravek proti plísním, postačí i ocet a voda s kapkou citronu nebo roztok ze lžíce jedlé sody, deci octa a horké vody. Vyleštěte dveře do sprchového koutu, vanu i umyvadlo i část kolem odtokového kanálku. Štětkou vydrhněte vnitřek toalety, WC prkénko umyjte ze všech stran a utřete okolí toalety. 

Nakonec setřete podlahu

Až budete mít vše hotovo, vysajte a umyjte podlahu přípravkem na dlažbu. V případě potřeby vydrhněte spáry pomocí kartáčku a směsi z půl šálku jedlé sody a půl šálku kyseliny citronové smíchané s horkou vodou. Směs naneste na spáry, nechte půl hodiny působit a vydrhněte. V koupelně udržujte pořádek, ukládejte většinu věcí do skříní a šuplíků a pravidelně větrejte, ať se netvoří pára a plísně.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.