zehnder_cz_PR_rekuperace

Čistý a čerstvý vzduch v interiéru? Jde to i bez větrání okny

Řešíte, jak si v nemovitosti v centru města či poblíž průmyslové zóny zajistit kvalitní vzduch v interiéru bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky či roční období? Řešení tu je! I domácnosti mohou využít systémy řízeného větrání, na které spoléhají nemovitosti typu hotely, restaurace, kancelářské objekty, kulturní objekty apod.

Systém řízeného větrání zajišťuje průběžnou cirkulaci vzduchu, a to v rámci centrálního i decentralizovaného systému, viz https://www.zehnder.cz/rekuperace.

Řešení vhodné pro prakticky jakoukoliv budovu

Díky schopnosti fungovat centralizovaným i decentralizovaným způsobem, jednotky řízeného větrání jsou vhodné a použitelné prakticky u všech typů nemovitostí. Všechny výhod přitom zůstávají zachovány, tj:

  • Nedochází ke zvýšeném proudění vzduchu tak, jak je tomu u nárazového větrání okny.
  • Nedochází k výrazným výkyvům teploty v interiéru a povinnosti interiér opakovaně vyhřívat.
  • Nedochází ke zvýšené hlučnosti v interiéru.
  • Vzduch je před vpuštěním do interiéru zbaven nečistot a nadměrné vlhkosti, čímž dochází ke zvýšení komfortu pobytu v nemovitosti.
  • Je eliminováno riziko vzniknutí cizí osoby či předmětu do budovy, stejně jako vypadnutí předmětu či osoby z okna ven.
  • K výměně vydýchaného vzduchu za nový dochází průběžně bez jakéhokoliv zásahu ze strany osob vyskytujících se v interiéru.

První krok je zdarma a nezávazný

Dále, pokud je systém řízeného větrání doplněn i o rekuperační jednotky, lze opakovaně využívat až 95 % tepla, které v rámci nárazového větrání okny uniká z interiéru. Díky rekuperaci vzduchu, systémy řízeného větrání dokáží výrazně snížit náklady na teplo.

Více o jednotkách řízeného větrání najdete na internetových stránkách společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o, viz výše, kde je vám k dispozici i kontaktní formulář, prostřednictvím kterého můžete požádat o bezplatné vypracování nezávazného návrhu systému řízeného větrání pro vaši nemovitost.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *