Kruhy pod očima – Možné příčiny a jak se jich zbavit?

Řešíte často ráno kruhy pod očima? Podívejte, co na ně pomáhá a jak se jich zbavit. Většinou za nimi nestojí jen nedostatek spánku.

Za kruhy pod očima může ve většině případů naše genetika. Někomu se nedělají, ani když probdí celou noc, jinému se objeví, i když prospí 10 hodin. Které produkty vám pomůžou proti kruhům?

Jak je to s kruhy pod očima

Za kruhy pod očima mohou hlavně toxiny, které se nám v oblasti pod očima nahromadí. Příčinou je nedostatečná cirkulace lymfatického systému. Důvodem může být nedostatek spánku, psychická zátěž, stres, přemíra alkoholu, ale i nadbytek spánku. Našim očím neprospívá ani dlouhé vysedávání před obrazovkami počítačů a u televizorů. Pokud se bez počítače v práci neobejdete, určitě dbejte na zdravotní pauzy. Mezi možné příčiny se řadí i naše genetické predispozice a dehydratace.

Zdravotní potíže

Tmavé kruhy pod očima mohou signalizovat i to, že s námi není něco v pořádku. Objevují se jako vedlejší příznaky onemocnění ledvin nebo třeba srdce. Příčinou může být i chudokrevnost a nedostatek železa. Zaměřte se proto na svůj jídelníček. Nezdravá jsou jídla bohatá na sůl, nadměrná konzumace kávy, alkoholu a kouření. Vsaďte na jídelníček bohatý na ovoce, zeleninu, vlákninu, bílé maso, semínka, ořechy a luštěniny.

Pokožka v očním okolí

Pokožka v očním okolí je několikanásobně tenčí než na zbytku našeho obličeje. Zaslouží si větší péči. Každodenně ji často zatěžujete líčením a nevhodným odličováním. Pak může být kůže v očním okolí více pigmentovaná a vytvářet tmavé kruhy. Někoho navíc trápí i otoky. Pak naše tvář vypadá starší a unavenější.

Vitamin C i hydratace

Nejdůležitější je hydratace těla i pleti a speciální oční krém. Na hyperpigmentaci nebo kruhy způsobené nezdravým životním stylem funguje krém s obsahem vitaminu C. Dokáže pleti dodat energii a projasnit ji. Ve stravě zvyšte příjem vitamínu A, který najdete v mrkvi, špenátu, rajčatech a v játrech. Tyto potraviny jsou také zdrojem železa, které je velmi důležité pro naši správnou krvetvorbu.

Pryč s otoky a vráskami

Na oteklé oči pomáhají chladicí oční masky ve tvaru půlměsíce pod oči. Skvěle fungují i kovové roll-ony s obsahem kofeinu. Je vhodné je skladovat v ledničce a ráno je použít na otoky. Lednice prospěje i klasickém pleťovému a očnímu krému. Trpíte-li ráno na oteklý obličej, zkuste jej chladit. Kůže okolo očí se ztenčuje i s přibývajícím věkem, proto sáhněte po krémech na vrásky. Měl by obsahovat kolagen, který dokáže pleť vyživit a zpevnit.

Korektory a kamufláž

Většina očních krémů obsahuje účinnou kombinaci kofeinu, vitaminu C a kyseliny hyaluronové. Tmavým kruhům pod očima předejdete i zdravým životním stylem s dostatkem spánku, vhodným pitným režimem a vyváženou stravou. A když už všechno selže, použijte korektory určené na oční okolí. Bývají světlejší, zbarvené do žluta nebo růžova a tmavou barvu kruhů pod očima snadno zneutralizují.

4.9/5 - (15 votes)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.