Jak snížit kyselinu močovou v krvi?

Vysoká hladina kyseliny močové v krvi je známá pod označením hyperurikemie. Dojde k ní v důsledku zvýšení produkce kyseliny močové v těle nebo snížením jejího vylučování přes ledviny. To může časem vést k mnoha zdravotním problémům. Podívejme se, jak vyplavit kyselinu močovou z těla.

Kyselina močová a zdravotní problémy

Přebytek kyseliny močové v krvi může vést k problémům jako dnavá artritida, při které dochází k ukládání krystalů kyseliny močové v kloubech, ledvinové kameny nebo selhávání ledvin. Vysoké hladiny kyseliny močové v krvi jsou spojeny i s kardiovaskulárními chorobami a hypertenzí. Přinášíme vám pár velmi účinných prostředků, které vám mohou pomoci snížit hladinu kyseliny močové v krvi. Zároveň bude kyselina močová pod vaší kontrolou.

Kyselina močová hodnoty

Normální hodnota kyseliny močové v krvi se u žen pohybuje od 120 do 340 μmol/l, u mužů od 120 do 420 μmol/l. Zvýšená kyselina močová pak způsobuje potíže.

Rizikové faktory

  • Nevhodný jídelníček bohatý na obsah purinů
  • Nadměrná konzumace alkoholu
  • Nadváha a obezita
  • Nedostatečná funkce ledvin
  • Nedostatečná aktivita štítné žlázy
  • Cukrovka
  • Některé typy rakoviny
  • Chemoterapie
  • Některé léky jako diuretika
  • Genetika

Jablečný ocet

Jablečný ocet má pro nás spoustu blahodárných účinků. Je to přírodní čistící činidlo, které pomáhá tělu eliminovat právě přebytečnou kyselinu močovou a napomáhá k obnově přirozené rovnováhy pH těla. Do sklenice vody si dejte lžičku surového organického a nepasterizovaného jablečného octa a popíjejte 2x až 3x denně. Postupně můžete zvyšovat množství až na 2 lžíce jablečného octa na sklenici vody. Pokračujte, dokud nedojde ke snížení hladiny kyseliny močové.

Citronová šťáva

Citronová šťáva má alkalické účinky a neutralizuje přebytek kyseliny močové. Vitamín C zvyšuje účinky. Můžete vyzkoušet šťávu z jednoho citronu přidanou do sklenice teplé vody a ji pijte ráno na lačno po dobu několika týdnů. Kyselina močová v krvi se takto lépe odstraní z těla.

Olivový olej

Extra panenský za studena lisovaný olivový olej umí přirozeně odstranit všechny kyseliny a těžké toxiny z těla. Tento zdravý tuk zabraňuje oxidaci cholesterolu v tepnách a působí protizánětlivě. Pravidelná konzumace pomáhá proti hyperurikémii, zejména při snížené pohyblivosti kloubů. Smíchejte jednu lžíci olivového oleje se lžící citronové šťávy a pijte ráno na lačno a to alespoň po dobu 3 týdnů.

Mladá pšenice a zelený ječmen

Šťáva z mladé pšenice i zeleného ječmene je alkalický nápoj, který podporuje při rozkládání kyseliny močové. Nápoj je bohatý na vitamín C, chlorofyl a fytochemikálie, které podporují detoxikaci. Je zdrojem bílkovin a aminokyselin, což s něj činí vhodnou alternativu ke konzumaci živočišných bílkovin. Smíchejte 2 lžíce šťávy z mladé pšenice nebo zeleného ječmene se lžící citronové šťávy a pijte ráno na prázdný žaludek po dobu dvou týdnů.

Jedlá soda

Jedlá soda je další účinný prostředek pro snižování hladiny kyseliny močové a působí při bolesti dny. Pomáhá k udržování přirozené alkalické rovnováhy v těle a rozpouštění kyseliny močové. Díky tomu se pak mnohem snadněji přes ledviny dostává z těla. Smíchejte půl lžičky jedlé sody v šálku vody a pijte 4x denně po dobu dvou týdnů. Senioři starší 60 let by měly pít pouze 3x denně. Nedoporučuje se pít sodu déle než 14 dní a není vhodná ani při vysokém krevním tlaku.

Třešně a tmavé bobule

Třešně a další tmavé bobule obsahují chemikálie, které pomáhají hladinu kyseliny močové snížit. Modré a fialové plody obsahují flavonoidy známé jako antokyany, které také pomáhají snižovat hladinu kyseliny močové v těle. Napomáhají při léčbě zánětu a ztuhlosti. Stačí půl šálku třešní, tedy asi 75 g denně po dobu několika týdnů. Můžete si bobuloviny přidávat do jogurtu, ovocných salátů i smoothie.

4.5/5 - (2 votes)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.