Jak se sladit s partnerem na svatbu?

Pokud se na svatbě chcete s partnerem barevně sladit, abyste vypadali jako dokonalý pár, máme pro vás pár nápadu, jak toho docílit. Zjistěte, jaký zvolit partnerský outfit na svatbu.

Novomanželé mají někdy jiná přání ohledně oblečení svých svatebních hostů, proto důkladně prostudujte pozvánku na svatbu. Svatba může být například laděna do předepsaných barev, do příběhu z jejich oblíbeného filmu, historických kostýmů nebo jinak netradičně. Zde se předpokládá, že i vy se obléknete tematicky.

Bílá košile a barevná kravata v barvě šatů partnerky

Nejjednodušší cestou, jak se snadno barevně sladit s partnerkou, je zvolit bílou košili a kravatu dle barvy partnerčiných šatů, případně jejích doplňků. Volte kravatu ve stejné barvě jen v o něco tmavším odstínu. Přesný odstín barvy dodržet nemusíte. Pokud bude mít partnerka vícebarevné šaty, doplňte bílou košili kravatou v barvě co nejvíce podobné dominantní barvě.

K bílé košili můžete vybírat kravaty v různých barvách i vzorech, z lesklých i matných materiálů. Svatba je veselá událost, proto se nebojte lesku, obzvláště k obleku z matného materiálu. Měli byste působit elegantně a vkusně. Kravatu uvažte dokonalým uzlem.

Zapomeňte na kravatu v barvách jako je bílá, slonová kost nebo champagne, protože jsou vyhrazeny pro ženicha. Totéž platí i o šatech partnerky. Tyto barvy jsou vyhrazeny i pro nevěstu, tedy svatebnímu páru. S přípravou začněte s předstihem a včas dejte oblečení do čistírny.

Barevná košile a její ladění s partnerkou

Barevné košile oživí outfit. Pokud jim dáváte přednost, sáhněte po světlých pastelových barvách a barevný tón košile slaďte s barvou šatů partnerky. Nedoporučujeme tmavé barvy košile, i když půjde partnerka v šatech či kostýmku v tmavších barvách. Tmavé barvy se používají výhradně na svatby konané po 18. hodině. Raději opět zvolte bílou košili a kravatu v odstínu partnerčiných šatů.

Slaďte své šperky

K dokonalému sladění s partnerkou je třeba sladit barvu šperků. Pokud má partnerka šperky stříbrné barvy, pánské hodinky, spona na opasku a manžetové knoflíčky by měly být stříbrné. Stejné je to i u šperků zlaté barvy. Pak už stačí jen zvolit vhodný účes na svatbu, se kterým vám poradíme.

Kapesníček do saka v barvě kravaty

Použijte kapesníček v barvě kravaty či motýlku do kapsičky saka. Přidáte tak svému oblečení neodolatelný šmrnc protřelého elegána. Zvláště při tak slavnostní příležitosti, jakou je právě svatba, se kapesníčky do saka skvěle hodí.

Něžná a romantická růžová

Pro mnohé ženy je oblíbenou barvou růžová, proto si berou růžové šaty s nádechem něžné romantiky. Partner by měl zvolit černou barvu obleku, bílou košili, na večer košili tmavé barvy a pro sladění s partnerkou doplnit kravatu v odstínu partnerčiných šatů. Oblíbená je i modrá, zelená, lososová či žlutá.

Mystická a osobitá fialová

Fialovou variantu šatů budete vyjadřovat jistou vznešenost, střízlivý přístup a skromnost. Zkuste být originální. Pokud k tomu zvolíte patřičně elegantní a skvěle padnoucí oblek pro partnera, budete jako pár k nepřehlédnutí. Volte spíše veselejší a jasnější odstíny fialové, jako je třeba purpurová či fuchsiová. Partner může mít tmavě šedý oblek a k tomu bílou košili s jemnými fialovými proužky a kravatu v barvě šatů partnerky.

Energická, srdečná a sebevědomá červená

Jestliže chcete vyniknout, červená vyjadřuje smyslnost, sebevědomí, energii a srdečnost. Červené šaty chtějí u dam jistou dávku odvahy, stanete se však hvězdami večera. Jen pozor, ať nezastíníte svatební pár, hlavně nevěstu a nenarušíte jejich krásný vztah.  Muž by měl volit tmavší oblek černé či šedé barvy a červenou kravatu, totožnou s partnerčinými šaty. Docílíte celkového dojmu s jistou dávkou luxusu a dokonalosti.

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *