Káva v těhotenství

Pití kávy v těhotenství: Jaká káva je pro těhulky nejlepší?

Kofein je pro mnoho z nás složkou, bez které se během dne neobejdeme. Jakmile žena otěhotní, musí se některých pochoutek na několik měsíců vzdát. Hodně lidí si myslí, že jednou z těchto věcí je také káva. Máme pro vás dobrou zprávu. Malé množství kávy každý den vám rozhodně neublíží ani během těhotenství. Řekneme vám, na co si musíte dát pozor.

Výhody kofeinu, o kterých nevíte

Mnoho vědců se zajímá o vliv kofeinu na organismus těhotných žen. Káva je zdrojem antioxidantů a prospěšných sloučenin. Kofein také skvěle působí proti bolesti hlavy, když ho spojíte s léky na bolest. To bude jistě pro všechny těhotné ženy velkou výhodou. Navíc vám pomůže s nízkým tlakem, jestli s tím budete mít během tohoto krásného stavu problémy.

Rizika při pití kávy, o kterých musíte vědět

Těhotné ženy mají pomalejší metabolismus, takže se jejich tělo zbavuje kofeinu mnohem pomaleji. Navíc se může dostat prostřednictvím placenty do těla dítěte a ovlivnit jeho zdraví. Některé významu říkají, že i malé množství kofeinu vede k nízké porodní hmotnosti. Kromě toho může dojít i dalším zdravotním problémům u těhotných žen, např.:

  • potrat,
  • vysoký krevní tlak,
  • úzkosti,
  • závratě nebo neklid.

Zdravé množství kofeinu vám neublíží

Podle Americké školy porodníků a gynekologů (ACOG) je malé množství kofeinu v těhotenství neškodné. Výjimečná káva v těhotenství vás uklidní a přinese více energie. Denně byste měly konzumovat méně než 200 mg, což odpovídá asi 1-2 šálkům kávy. Jestli pijete černý čaj, odpovídá to 2-4 šálkům. Další nápoje s kofeinem byste měly vynechat, protože tam nejde dobře hlídat množství kofeinu.

Jaká káva je nejlepší pro těhotné ženy?

Velmi dobrou zprávou pro všechny těhotné ženy, které milují kávu, jsou druhy kávy vhodné pro těhotné. Značka Ebenica Coffee poskytuje hned tři druhy kávy pro těhotné ženy: Zero, Siesta a Mammie. Jedna z nich má snížený druh kofeinu a dvě jsou zcela bez kofeinu. Nezapomínejte, jak na skladování kávy. Tím uchováte její dokonalou chuť a vychutnáte si i jediný šálek denně.

Zdroj obrázku: Kirill Gorlov / stock.adobe.com

5/5 - (1 vote)

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.