Jak zařídit dětský pokoj pro školáka?

Pokud vaši ratolest čeká nástup do první třídy, neměli byste zapomínat ani na obměnu dětského pokoje, neboť je nezbytné do jedné místnosti skloubit herní prostor s tím vzdělávacím. Pravidla se mění, protože dítě najednou začne mít povinnosti a do světa hraček vstoupí učebnice a školní potřeby.

Prvňáček zažívá obrovské změny. Se zařizováním pokoje začněte ještě před začátkem školního roku. Co všechno by měl dětský pokoj zahrnovat? Poradíme vám, na co nezapomenout.

Dětský psací stůl

Pokud pomineme postel, která je nenahraditelnou součástí každého dětského pokoje, tak novinkou v místnosti se stane určitě psací stůl. Ideální volbou je takzvaný rostoucí stůl, protože ratolest neustále roste, čemuž je nezbytné přizpůsobit také nábytek. S rostoucím stolem zajistíte, že nemusíte každý rok kupovat nový a větší model. Prostě ho jen poupravíte. U takového stolu je nastavitelná nejen výška, ale také sklon pracovní desky.

Dávejte si pozor na to, aby nebyl stůl u hracího koutku, protože vaše dítě by se jen rozptylovalo při psaní domácích úkolů oblíbenými superhrdiny.

Stůl však nestačí, ještě je potřeba koupit dětskou židli, u níž by vás měla zajímat ergonomie. Stejně jako stůl, tak i židle může být rostoucí. Sice je investice do takového vybavení zpočátku větší, ale zase vám vydrží dlouhá léta.

Dětské sestavy jako praktické řešení

Jestliže nemáte fantazii na to, abyste vymýšleli uspořádání celého pokoje, nabízí se vám dětské sestavy, jejichž součástí je dětská postel, úložné prostory, ale i stůl. Jen dokoupíte vhodnou židli a váš prvňáček se může těšit z nového prostředí.

Objednejte nábytek z internetového obchodu Atan.cz, kde si můžete najít vybavení nejen do dětského pokoje, ale klidně i dalších místností. Spokojení budete jak s kvalitou, tak i cenou.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.