dekorační_látka_levandule

Jak vybrat látky do interiéru, aby vše ladilo?

Patříte-li ke zdatným švadlenkám, které vlastně ušitými bytovými textiliemi zdobí domov, jistě se orientujete ve výběru látek jak ryba ve vodě. Pokud s tímto koníčkem teprve začínáte, určitě se vám bude hodit pár rad, jak se vyznat v jednotlivých materiálech, kvalitě a vzorech.

Bavlna nikdy nezklame

Při výběru látky bychom měli mít na paměti, že se nerozhodujeme jen podle vzoru a barvy, ale hlavně podle materiálu. Každý se totiž vyznačuje jinými vlastnostmi, a tudíž se hodí ke zhotovení něčeho jiného. Téměř univerzální použití vám nabídnou bavlněné látky, které vynikají odolností a pevností. Kromě toho jsou velmi příjemné na dotek a dobře odvádí vlhkost, proto se nejčastěji používají na výrobu ložního povlečení. Při jejich nákupu se zaměřte na kvalitu, neboť nekvalitní kousky vám budou brzy žmolkovat, vytahávat se a mačkat. Co se týče interiéru, bavlnu využijete téměř na cokoliv. Od zmiňovaného povlečení přes závěsy, přehozy a polštáře až po ubrusy.

Kouzlete s prostorem

Dekorační látky dokáží s laděním pokoje doslova divy. Naučíte-li se s nimi dobře pracovat, zakryjí případné nedostatky, přitáhnou pozornost k přednostem, vizuálně zvětší či zmenší místnost. Při jejich výběru dbejte na to, aby korespondovaly se stylem vašeho bydlení. Rovné linie jsou vhodné pro elegantní bydlení, drobné kvítky si rozumí s venkovským stylem, ornamenty podtrhují rustikální ladění domova. Pokud se zaměříme na závěsy, které jsou největší dominantou pokoje, věnujeme pozornost gramáži. Toužíte-li po tzv. blackout variantě neboli zatemňovacích závěsech, které umí zadržet až 90 % světla, měly by dosahovat gramáže min. 240 g/m2. Zpravidla jsou vyrobeny z polyesteru, jenž může být doplněn bavlnou. Upřednostňujete-li závěsy pouze dekorační a lehké jako vánek, vybírejte z gramáží co nejnižších.

Rate this post

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.